GÜNDEMDarbe girişimine tepkiler çığ gibi büyüyor
Darbe girişimine tepkiler çığ gibi büyüyor
17.07.2016 08:51:15 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Türkiye, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan bir grup askerin darbe girişimiyle sallanmış, güvenlik güçlerinin yoğun çabası sayesinde darbe girişimi engellenmişti. Yaşanan süreci lanetlemek adına ülke çapında olduğu gibi ilimizde de tepkiler dün akşam devam etti

 

Artun Umur ELMASER - Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yer alan bir grup askerin önceki gün yaptığı darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanmış, halk sokaklara dökülerek yaşananları protesto etmişti. Yaşanan darbe sürecine ilişkin ilimizde dün akşam da hareketlilik vardı. Akşam saatlerinde AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan binlerce vatandaş, güvenlik güçlerinin kazandığı zaferi doyasıya kutladı. İl binası önünde okunan İstiklal Marşı’nın ardından ellerinde Türk bayrakları ile Perşem Pazarı alanının içerisinde Yürüyüş Yoluna gelen binlerce kişilik grup, Merkez Bankasına doğru tekbirler eşliğinde yürüyüşe geçti.

 

KARAOSMANOĞLU İLE CEYHAN ALANA GELDİ

Bir grup Merkez Bankasına doğru yürüyüşe geçerken, diğer bir grup ise AK Parti İl Başkanlığı önünde yolu keserek kazanılan zaferin tadını doyasıya çıkardı. Merkez Bankasına varan grup bir süre sonra sorunsuz bir şekilde tekrar tekbir getirerek il binası önüne geldi. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da il binası önündeki kalabalığın arasına katılarak sırayla konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından ise kalabalık sabahın ilk ışıklarına kadar kutlamalara devam etti.

 

PENSİLVANYA UŞAKLARI

Coşkulu kalabalık önüne gelerek ilk konuşmayı yapan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan oldu. Ceyhan, “ Özellikle her birinize yürekten teşekkür etmek istiyorum. 24’üncü saatine geldiğimiz şu gece için rabbime hamdü senalar ediyorum. İnanıyorum ki dualar ve niyazlar dillerimizden düşmüyor. Tamda bu saatlerde dün akşam ne olduğunu anlamadık. Kısa bir süre sonra Pensilvanya’nın uşaklarının darbe hevesiyle operasyon başlattığını öğrendik. Bir miktar endişeliydik. Umut ve onurumuzdan birşey kaybetmedik ve beraber burada toplandık. Madem millete darbe yapacaklar, darbe nasıl yapılır onlara gösterelim dedik.” İfadelerine yer verdi.

 

BU NE VİCDANSIZLIK

Konuşmasını sürdüren Ceyhan,”Bunlar darbeci değil bunlar katil. Bunlar cani, bunlar katil. Bunların hesabını tek tek reisimiz ve  başkomutanımız görecek ve hakettiği cezayı bulacaklardır. Bizlere düşen başkomutanımızın demokrasi nöbetine devam edin dediği sürece meydanlarda bu alanlarda oturmauya ve durmaya mücadele etmeye sonuna kadar var olmak için bu akşam burada toplandık. 24 saatte bin yıl süreceğini hayal ettikleri operasyonların sonuna geldik. Daha mücadele yeni başlıyor. Paralel örgütü pensilvalya örgütünü cici çocuk diye gösteren kim varsa aynı darbeyle üzerlerine gideceğiz. Bu ne vicdansızlık. Elinde bebesiyle olanı helikopterle ateş ederek öldürmenin Türklük ve vicdanla alakası yoktur.Tekrar gelen her kardeşime selam ediyorum. İkinci bir emre kadar buradayız gitmiyoruz.” Dedi.

 

İLK ALINACAKLARDANDIM

Ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Keşke bizde şehit olabilsek. Herkese nasip olmuyor şehit olmak. Türkiye Avrupa’da işsizliğin en az olduğu ülkelerden biri. Yoksulluğun belini kırdık. Rüşvet vermeden doktora gitmek mümkün değildi. Ama zamanla tüm dünyaya önder ve örnek olduk. Hepimiz birer Tayyip Erdoğan olacağız. İşte bu örnek dün ve bugün sergilediğimiz duruşla onun dostu,yol arkadaşı ve askeri olduğumuzu gösterdik. Zor zamanlarda belli olur yiğitlik. Dün akşam ilk haberi aldığımda abdestimi aldım namazımı kıldım. Ve hanımımla helalleştim. İlk alınacaklardan birinin ben olduğumu biliyorum. Yürüyüşten sonra valimizle birlikteydik. Sabaha kadar tüm operasyonları birlikte yönettik. Güzel bir birliktelik oluşturduk.” Şeklinde konuştu.

 

KISA SÜREDE TEMİZLİK YAPACAĞIZ

Milli birlik ve beraberliğe vurgu yapan Karaosmanoğlu, “Sergilediğimiz birliktelikle yörüngelerini şaşırdılar ve psikolojilerini bozduk. Demokrasimize ve ülkemize sahip çıktık. Hepimiz görevimizi yaptık. Pek çok kardeşimiz, yaşlılarımız ve aileler evlatlarıyla geldiler. Biz bu hainlere Çanakkale’de geçit vermedik. Sizden bir ricam olacak. Gençlerimize ve çocuklarımıza önem verelim. Gençlerimizin her birini Tayyip Erdoğan gibi yetiştirelim.Eğitime bu münafıklara bırakmışız. İhaneti görüp kopanlar zaten koptu. Ama bu kadar ihaneti görüp de kopmayanlar varsa onlarla hiç bir kardeşliğimiz kalmamıştır. Cumhurbaşkanımız güzel bir şey söyledi. Bunların yaptığı ihanet şebesi Allah’ın bir lütfu oldu. Kısa sürede temizliği yapacağız. Başka türlü daha zor olurdu. Bu namus ve demokrasi nöbetinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bir iki tanesi kaçtı. Kaçacak delik arıyorlar. Devletimiz onları bulacak.” Dedi.

 

 

 

Bu Haber 347 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Safra kesesi patladı ameliyat ile kurtuldu
Modifiye araçlar bu fuarda
Büyük İkramiye İzmit'e Vurdu
Bakın Google'da en çok neleri aradık?
Başkan Ellibeş’ten basın emekçilerine yemek