SİVİL TOPLUMŞartlar düzeltilmeli
Şartlar düzeltilmeli
14.12.2016 14:51:49 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

İstasyonlarda zorluk ve yokluklar içerisinde özveri ile görev yapıldığını belirten Ömer Çeker, “Sağlık çalışanlarının şartları bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir” dedi

 

Emre ARKIN - Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube başkanı Ömer Çeker, Dilovası ve Darıca 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında yaşanan sıkıntılar hakkında kamuoyunu aydınlatmak amacıyla şube binasında basın açıklaması düzenledi. Basın Açıklamasına Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı Şengül Çakmak, Türk Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı Arif Ovalı, Türk Sağlık Sen Şube Eski Başkan Yardımcısı Erol Kalemer ve Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan katıldı. Açıklamanın ardından Oypan’ın 45. yaş günü pasta kesilerek kutlandı.

 

ÇIKAN HABERLER DOĞRU

Dilovası ve Darıca 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonları ile ilgili yerel basında çıkan haberlerde yer alan sıkıntılar hakkında yazılanların eksik olduğunu dile getiren Çeker, “Geçtiğimiz günlerde Dilovası ve Darıca 2 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunun da yaşanan sıkıntılar hakkında yerel basında haberler çıkmıştır.  Türk Sağlık Sen olarak Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde yapmış olduğumuz araştırma neticesinde Dilovası ve Darıca 2 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonları ile ilgili yerel basında çıkan haberlerin doğru olduğunu istasyonlara yapılan ziyaret ile yerinde gördük” dedi.

 

ŞARTLAR DÜZELTİLMELİ

Başkan Çeker, “İstasyonlarda zorluk ve yokluklar içerisinde özveri ile görev yapıldığını belirterek,  “Sağlık çalışanlarının şartları bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir. Buralardaki fiziki şartlar yönetmenliklere uygun, standart hale getirilmedikçe hizmet kalitesinin yükseltilmesi mümkün değildir. İdareler sağlık çalışanlarının uygun ve sağlıklı ortamlarda görev yapması için uygun fiziki mekanlar tesis ettikleri takdirde hem sağlık hizmetinin kalitesi artacaktır. Hem de vatandaşlarımızın hızlı, ulaşılabilir ve kaliteli sağlık hizmeti alması mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

YERİNDE İNCELEME YAPTIK

“Bir fıkra yarışması yapılsa Nasrettin Hoca dereceye bile giremez” diyen Çeker, “İstasyonların kurulması ve çalışma şartlarının oluşmasına sebebiyet veren idareciler mutlaka fıkra yarışmasında derece alırlar. Hal böyle iken yerel basında çıkan olumsuz haberler ile ilgili yerinde inceleme yaparak sorunları çözmeyi, olumsuzlukları bertaraf etmek için çalışma yapmayı ve istasyonlarda görev yapan 112 sağlık çalışanlarını ziyaret etmek yerine suçluluk psikolojisi ile savunmaya geçilmiştir” şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu Haber 196 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
İftira yaygarasını esefle kınıyoruz
ÖDP sorumluları istifaya çağırdı
Sendikalarımız saldırı altında
Türk Ocağı’ndan davet
Bingöllüler kaynaşıyor
 Kocaeli Bingöllüler Derneği’nin düzenlediği ilçelerarası futbol turnuvası önceki gün başladı. Turnuvada, iki grupta toplam 8 takım mücadele edecek Bo...