GÜNDEMBekir Yurdagül Demokrasi Girişimi’nde
Bekir Yurdagül Demokrasi Girişimi’nde
05.01.2017 13:36:24 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

 

 Kocaeli Demokrasi Girişimi, kuruluşunu ilan etti.

Kuruluş deklarasyonun okunduğu toplantıda konuşan Bekir Yurdagül, hükümetin yanlış politikalarına karşı durmak isteyen tüm muhalif kesimlerin ortak bir alanda buluştuğu platform yaratmak istediklerini belirtti.

 Öncelikli mücadele edilmesi gereken konunun OHAL ile birlikte çıkarılan KHK’lar ve başkanlık sisteminin oylanacağı referanduma karşı çalışmalar yürütmek olduğu vurgusunun yapıldığı toplantıda konuşan Yurdagül, “Toplantımızın esas nedeni 18 Aralık’ta yaptığımız geniş toplantının Kocaeli kamuoyuna aktarılmasıdır.

Öncelikle yılbaşı akşamı gerçekleştirilen vahşi saldırıyı kınıyoruz. Bunun Beşiktaş’taki veya Kayseri’de ki ölen vatandaşlarımız arasında bir fark yok. Kahpece bir saldırıyla karşı karşıya kaldılar. Bunu yapanların hepsi insanlık düşmanıdır ve ne yazık ki ülkede ki siyasi iklimde bu duruma katkı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

 Sözlerinin devamında Yurdagül, “Türkiye olağanüstü koşullardan geçiyor. OHAL’den çıkan KHK’larla ülkemiz yönetiliyor. Ne olduğu belli olmayan bir süreci yaşıyoruz. Anayasa değişiklikleri de meclisten geçti ve bahar aylarıyla birlikte başkanlığın referandum süreci başlayacak. Bizde onlara Kocaeli Demokrasi Girişimi olarak karşı duracağımızı belirtiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu Haber 88 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Adnan Zanburkan kalp krizi geçirdi
Bingöllüler iftarda buluştu
Kick boks şölenine binler akın etti
Vatandaşın çilesi bitmiyor!
Meral Akşener Erdoğan'a faks gönderdi