GÜNDEMKOÜ’de gergin seçim sonuçlandı
KOÜ’de gergin seçim sonuçlandı
11.01.2017 13:59:26 Tarihinde Eklenmiştir. 

1 Aralık’ta iptal edilen KOÜ Öğrenci Konseyi seçimlerinde Ülkü Ocakları üyesi Fahrettin Porsuk ile AK Parti’nin desteklediği Eğitim Fakültesi Temsilcisi Metin Geldeş’i karşı karşıya geldi. Gerin geçen seçimde AK Parti' nin desteklediği Metin Geldeş seçimi kazanan isim oldu

 

Artun Umur ELMASER - Geçtiğimiz ay Kocaeli Üniversitesi’nde Ülkü Ocakları üyesi Fahrettin Porsuk ile AK Partililerin desteklediği Eğitim Fakültesi Temsilcisi Metin Geldeş’i karşı karşıya getiren Öğrenci Konseyi Başkanlığı kıyasıya bir mücadele sahne olmuştu. 25 Kasım’da yapılan seçimler sonucunda Ülkü Ocaklarının desteğini arkasına alan Mühendislik Fakültesi Temsilcisi Fahrettin Porsuk, Geldeş’i almış olduğu 18 oya karşılık 19 oyla geride bırakarak yeni başkan seçilmişti.

 

SEÇİME İTİRAZ EDİLMİŞTİ

Seçim sonrasında ise bir diğer başkan adayı Metin Geldeş’ten sonuçlara şok bir itiraz gelmişti. Yapılan itiraza karşın divan heyeti öğrenci konseyi başkanlığını Fahrettin Porsuk’un kazandığını ilan etmiş ancak üniversite yönetimi 21 Aralık tarihinde seçimin iptal ettiğini açıklamıştı. İtiraz sonrası öğrenci konseyi üyeleri dün KOÜ Umuttepe Kampüsü’nde yer alan Baki Kamsuoğlu Salonu’nda bir araya gelerek yeniden oy kullandı.

 

42 ÜYE OY KULLANDI

Yapılan itiraz sonrasında ertelenen Öğrenci Konseyi Başkanlığı seçimi, önceki gün yeniden gerçekleştirildi. Sabah 09:00’dan itibaren Umuttepe’ye gelemeye başlayan 42 üye (şimdilik) destekledikleri isim adına oy kullanmaya başladı. Ortamın gergin olduğu seçim sürecine alınan bilgiler üzerine SEKA Park Otel’de toplanarak konvoy halinde katılan AK Partililer, adayları olan Metin Geldeş’in yanında olduklarını yoğun bir şekilde hissettirdi.

 

BASINA KAPATILDI İDDİASI

Alınan bir diğer bilgiye göre ise KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün almış olduğu kararla Umuttepe’ye girişlerin kısıtlanması. Alındığı ileri sürülen karar doğrultusunda içeride bir kısım öğrencinin bu durumu tepki gösterdiği, bir kısım öğrencinin ise kararı mantıklı olarak desteklediği yönünde. Ortamın gerilmesi sonrasında basın mensuplarına seçim takibi yapılmasının yasaklandığı da bir başka iddia arasında yer alıyor.

 

METİN GELDEŞ KAZANDI

Ülkü Ocakları üyesi Fahrettin Porluk ile AK Parti' nin desteklediği Eğitim Fakültesi Temsilcisi Metin Geldeş' in karşı karşıya geldiği seçimlerde 42 fakülte temsilcisinden 23 oy alan Metin Geldeş Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan' ı seçildi. Ülkü Ocakları' nın desteklediği Fahrettin Porluk ise 18 oy da kalarak seçimi kaybetti.

 

 

Bu Haber 1381 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Başbakan Yıldırım: Bu milleti asla hiçbir terör örgütü teslim alamayacak
Bakanlar Kurulu toplandı
İbn-i Sina’nın kapasitesi artırılacak
Kabe’den selam var
SANTEK’te geri sayım başladı