KENTBurada piknik yapmak yasak!
Burada piknik yapmak yasak!
28.06.2015 09:00:00 Tarihinde Eklenmiştir. 

Yuvacık Barajı üzerindeki 2 ayrı piknik alanının kapatılması ve çevrelerine tel örgüler çekilmesinin nedeni, mahkemenin aldığı kararı olduğu öğrenildi

 

Abbas ÇAKAR – Manzarası ve muhteşem doğası ile hem Kocaeli’ler ve hem de Kocaeli’ne gelen birçok misafir tarafından en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Yuvacık Barajı, bu yıl sezona piknik sezonuna oldukça farklı başladı. Piknik için barajın başlangıç noktasına yakın bir yerde bulunan 2 ayrı ücretli piknik alanına giden vatandaşlar, her yıl gittikleri yerin bu yıl demir tel örgüler ve üzerine konulan dikenli teller ile çevrildiğini gördü. Neden ve ne zaman bu çitlerin konulduğu sorusuna ise yanıt alamadı. Vatandaşlar Piknik yapmak için eski noktadan yaklaşık 3 kilometre daha yukarıya giderek dere kenarında piknik yapma fırsatı buldu.

 

TAŞINDILAR

Piknik bölgelerinin neden kapandığı ve çevresine neden dikenli tellerin çekildiği ise sonradan ortaya çıktı. Ücretli mesire alanlarının içme suyu havzasına çok yakında bulunması nedeniyle ilgili kurumlar tarafından işletmeler hakkında dava açıldı. Açılan davalar sonucunda işletmelerin kapatılarak bölgenin istimlâk edilmesine karar verildi. Karar doğrultusunda yılbaşında eski işletmeler kapatılarak çevrelerine dikenli teller çekildi. İşletmeler ise mevcut yerlerinden 3 veya 4 km yukarıya taşındı.

 

 

Bu Haber 317 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Mahşer-i Cümbüş İzmit’e geliyor
Gölcük'te Dil Panayırı açıldı
4. Öğrenme Şenliği başladı
Büyükşehir Meclisi perşembe günü
Akçaray tramvay projesi 12 koldan birden ilerliyor