SİVİL TOPLUMİHH ve fırıncılardan anlamlı proje
İHH ve fırıncılardan anlamlı proje
24.12.2015 11:54:38 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

İnsani Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardımlaşma Vakfı Kocaeli Şubesi ve Kocaeli Fırıncılar Odasından anlamlı proje


Boran KAYALAR - Bayırbucak’ta kıtlıkla boğuşan Türkmenler ile iç savaş yüzünden oldukça kötü günler geçiren Suriye’ye ilimizden yardım eli uzandı. İnsani Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardımlaşma Vakfı (İHH) Kocaeli Şubesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası ortaklığında dün‘’Ekmeğini Bayıbucaklı ve Suriyeli Kardeşinle Paylaş’’ adı altında başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Kocaeli’de bulunan yaklaşık 500 fırına kumbara bırakıldı. Gerçekleştirilen programa; Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Halit Bostancı ile İHH yönetiminden, Hüseyin Kanca, Ömer Esastürk, Hamdi Sınmaz ve Levent Sarıoğlu katıldı. 31 Ocak’ kadar devam edecek yardım kampanyası çerçevesinde birçok Bayırbucak Türkmeni ve Suriyeliye ulaşılmak hedefleniyor.


SOYDAŞLIK GÖREVİMİZ
Yardım kampanyası hakkında ilk konuşmayı gerçekleştiren İnsani Yardım Vakfı Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, “Suriye’de iç karışıklıklar bugün 5. Yılında. Özellikle Türkmen bölgesinde saldırılar birçok unsur tarafından yoğunlaşmış durumda. Burada biz de Fırıncılar Odamız ile birlikte Türkmen kardeşlerimize hem soydaşlık hem dindaşlık hem de komşuluk borcu olarak bir yardım kampanyası başlatma kararı aldık” ifadelerine yer verdi.


YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK
Konuşmasını sürdüren Yeşildal, “Kocaeli genelindeki bütün fırınlara da elimizdeki kumbaralardan yerleştirilecek. İnsanlarımız bir ekmek aldıklarında bir ekmek parasını da bu kumbaralara attıklarında ekmeklerini Türkmen ve Suriyeli kardeşleriyle paylaşmış olacaklar. Bugüne kadar Kocaeli İnsani Yardım Vakfı göndermiş olduğu 55 TIR’la bölgedeki kampanyaya destek oluyor. Çalışmalarımız birçok STK ve değişik kurumlarla devam ediyor. İnşallah bereketli bir kampanya olur. Kampanyayı 31 Ocak’ta sonlandıracağız; çünkü kumbara açısından esnafımız için sıkıntılı bir durum oluşabilir” dedi.


HERKESİ DAVET EDİYORUZ
Yeşildal’ın ardından söz alan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı yaptığı açıklamada, “Bize bu teklif geldiğinde Fırıncılar Odası olarak seve seve kabul ettik. Buradaki yardımlara bizim de bir nebze katkımız olsun diye bu kampanyaya ‘Evet’ dedik. Bugün itibariyle de start veriyoruz. Kocaeli genelinde 500’e yakın fırınımız var. Bütün fırınlara bu kumbaralardan dağıtacağız. Afişlerimizi de fırınların önüne asacağız. Oradaki Türkmen kardeşlerimize halkımızın desteğiyle Fırıncılar Odamızın desteğiyle İsmail Başkanımızın da söylediği gibi 31 Ocak’a kadar sürdüreceğiz. Burada meslektaşlarıma söylemek istediğim bazı hususlar var. Bütün meslektaşlarımın bu konuda duyarlı olacağına inancım sonsuz. Benim onlardan ricam; bir ay sürecek olan kampanya döneminde diğer sadaka kutularını arkaya, bu Türkmenler için yardım kumbaralarını da öne alsınlar” şeklinde konuştu.
 

 

Bu Haber 1003 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Müdür yardımcısına açılan dava sonuçlandı
Peygamberimizin sevgisi salonu taşırdı
 Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Peygamber Efendimizi dualar ve ilahilerle anarken,  SDKM’de yapılan programda...
Kadınlar Diyanet’e tepki gösterdi
Temel, Genç MÜSİAD’ın konuğuydu
 Kocaeli Genç MÜSİAD Mart ayının 1.Dost Meclisi programını Abdülsamet Temel’in katılımıyla gerçekleştirdi Ocak ayında yapılan Genel Kurulun ardından b...
Kiralık işçi Bekaert sözleşmesinde