GÜNDEMKahraman: Bütün meselemiz, Akif’in derdiyle dertlenebilmektir
Kahraman: Bütün meselemiz, Akif’in derdiyle dertlenebilmektir
12.03.2016 14:59:02 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

AK Parti İl Gençlik Kolları Teşkilatı, İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yılı vesilesiyle yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından yapılan basın açıklamasında Başkan Emre Kahraman, “O destansı yılları kaleme almak ise bu milletin dertli evladına, Mehmet Akif Ersoy’a nasip oldu” dedi

 

Ümit KARADAĞ- Program Anıtpark Kampüsü’nden Fevziye Camisine yapılan yürüyüşle başladı. Yürüyüş yolu üzerinde 3 noktada durarak İstiklal Marşı’nı okuyan kalabalığa vatandaşlar da eşlik etti. Yürüyüşün sonunda AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman basın açıklaması yaptı. Yürüyüşe AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ın yanı sıra AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı İsa Sinan Göktaş ve partili gençler katılım gösterdi. Yürüyüşün ardından Fevziye Camisi önünde lokum dağıtıldı.

 

DESTAN OLARAK TARİHE GEÇTİ
Yürüyüşün sonunda Fethiye Caddesi girişinde okunan İstiklal Marşının ardından basın açıklaması gerçekleştiren AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Anadolu, bilhassa 20. yüzyılda taze bedenlerin ana kucağı diye toprağa sarıldığı bir yuva oldu. O yıllar bir vatanın kurtarıldığı ve bütün dünya birleşse de imanlı bir nesle asla boyun eğdirilemeyeceğinin tüm dünya tarafından anlaşıldığı bir destan olarak tarihe geçti. O destansı yılları kaleme almak ise bu milletin dertli evladına, Mehmet Akif Ersoy’a nasip oldu’’ dedi.

 

DAVA ADAMI
Akif’in bir dava ve gönül adamı olduğunu belirten Kahraman ,’’ Yüzlerce şiirin katıldığı bir yarışmada bir milletin İstiklal Şiiri, para karşılığında yazdırılacaktır. Mehmet Akif, yazılacak şiirin, marşın, destanın bedelinin harp meydanlarında ödendiğini inanandır. Ve yarışmayı da armağan edilecek parayı da istemez ama bir millete mal olacak şiiri yazar.Millet Meclisi’nde İstiklal Marşı iki kez okunur. Gözler Mehmet Akif’i arar. Fakat Akif salondan çıkmıştır. Dava kelimesinin ete kemiğe bürünmüş halidir Akif’’ diye konuştu.

 

DERDİYLE DERTELENEBİLMEK
İstiklal Marşı’nın milletimiz için birleştirici unsuru olduğunu vurgulayan Kahraman ’’Bütün meselemiz, Akif’in derdiyle derlenebilmektir. Hayatını, mücadelesini, duruşunu, fırtınalarını hissedebilmek ve gençliğimizin heyecanını Akif ile ateşleyebilmektir.Akif’in derdiyle dertlenen genç nesil, Akif’in yolunda, Akifçe yürümeyi şiar edinmiştir ve heyecanını bir an olsun kaybetmeksizin bu yolda yürüyecektir.Az önce yürüyüş yolunda hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okuduk.Ve okumaya başladığımızda siyasi görüşü fark etmeksizin herkesin bize katıldığını gördük.İstiklal Marşı’nın milletimiz için nasıl birleştirici bir unsur olduğunu bir kez daha teyit etmiş olduk’’ diyerek sözlerini noktaladı.

 

Bu Haber 388 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Kılıçdaroğlu'nun resti Kocaeli'yi etkileyebilir
THK, 91. yılını kutladı
Ünlü: Devlet Bahçeli 4 bin kişiyle iftar açacak
AK Parti il binası önünde toplanmaya başladılar
Ali Öztosun için göreve iade kararı çıktı