KENTKentlilik Bilinci Paneli 16 Nisan’da
Kentlilik Bilinci Paneli 16 Nisan’da
09.04.2016 11:34:47 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Kocaeli Yerel Kültür Dernekleri Platformu, 16 Nisan’da Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Kocaeli Kentlilik Bilinci Çalıştayı Paneli’ni duyurmak için basın toplantısı düzenledi

 

Tarık TARHAN - Kocaeli Yerel Kültür Dernekleri Platformu, Kocaeli Kentlilik Bilinci Çalıştayı’nın sonuçlarını duyurmak amacıyla Sekapark Otel’de düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. Basın toplantısında konuşan Kocaeli Yerel Kültür Dernekleri Platformu Başkanı Metin Şentürk “Bizim bu çalıştaydaki amacımız, Kocaeli yerel folklorunun, sanatsal ve tarihsel dokusunun, doğal ve kültürel değerlerinin korunması, gelecek nesillere aktarılması, Kocaelilik bilincinin geliştirilmesi için güç birliği ile hareket etmektir.  16 Nisan’da Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi’nde Kocaeli Kentlilik Bilinci Çalıştayı’nın sonuçlarını duyuracağız. Bütün halkımız davetlidir” dedi.

 

YOĞUN KATILIM

 

Basın açıklamasına Kocaeli Yerel Kültür Platformu Başkanı Dr. Metin Şentürk,  Çınarlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Karnıaçık, Derince Taşköprülüler Derneği Başkanı Mustafa Ölmeztürk,  Dilovası Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ruhi Akın,  Genç Kandıralılar Derneği Başkanı Nurullah Özer, Gebzeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Davut Nalbant, Gebze, Çayırova, Darıca ve Dilovası Taşköprülüler Derneği Başkanı Ali Osman Kılcan, Gebze Duraklı Köyü ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı İsa Gül, İzmit ve Kandıra Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Öz, İzmit Taşköprülüler Derneği Başkanı Emre Özkan ve Körfez Taşköprülüler Derneği Başkanı Mustafa Gülcan katıldı.

 

‘KENTLİLİK BİLİNCİ’

Programda konuşma yapan Kocaeli Yerel Kültür Platformu Başkanı Dr. Metin Şentürk, 9 Ocak’ta Kocaeli Üniversitesi Derbent Uygulama Oteli’nde ‘Kocaeli Kentlilik Bilinci’ konulu bir çalıştay gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu çalıştaya Kocaeli’nin kadim yerlileri olan birçok akademisyen, bürokrat, politikacı, iş adamı, muhtarlar, dernek başkanı ve temsilcileri katıldı. Çalıştayın amacı, Kocaeli’nin ‘Kentlilik Bilincini’ paydaşlarımız ile irdeleyerek, kentimizin tarihsel ve kültürel birikiminin kentlilere ve özellikle gençlere aktarılmasına yardımcı olarak Kocaelilik bilincinin gelişmesine katkıda bulunmaktı” ifadelerini kullandı.

 

‘BÜTÜN HALKIMIZ DAVETLİDİR’

Şentürk, 16 Nisan’da Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi’nde Kocaeli Kentlilik Bilinci Çalıştayı’nın sonuçlarını duyuracaklarını söylerken, “Etkinliğimize Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Yard. Doç.Dr. Fatih Akbulut, Doç.Dr. Numan Akdoğan, Öğretim Görevlisi Kenan Serhat İnce, Sosyolog Ali Aktaş, Tarihçi Yazar Volkan Şenel, Öğretim Görevlisi Dr. Tülin Bozkurt Cengiz, Gazeteci ve Belgesel Yapımcısı İsmail Kahraman da bir sunum gerçekleştirecek. Kocaeli Yerel Kültür Dernekleri olarak bütün halkımızı bu panele davet ediyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

Bu Haber 552 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Esnaf Odası'ndan Gölcük esnafına müjde
Valilik vatandaşları uyardı; Yardım talep etmemiz mümkün değil…
Buz pisti devredilecek
Her yağmurda aynı manzara
 Kentimizi etkisi altına alan sağanak yağış nedeniyle birçok bölge sular altında kaldı, trafik tıkandı, sürücüler zor anlar yaşadı. Yağışlar özellikle Kart...
Outlet Köprüsü’nde sona gelindi