KENTBulut muhalefeti eleştirdi
Bulut muhalefeti eleştirdi
03.05.2016 17:37:23 Tarihinde Eklenmiştir. 

 

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Çenesuyu ile ilgili soru önergesi veren CHP grubunun yapılan çalışmaları takip etmemekle suçladı. Bulut, yapılan hizmetleri ve ihaleleri takip edilmesini etmeyenin de mecliste muhalefet yapmamasını istedi

 

Süriye ÇATAK TEK - Derince Belediyesi’nin Mayıs ayı meclis toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut Başkanlığında gerçekleştirilen mecliste 2015 Malı Yılı Bütçe Kesin Hesabı görüşüldü. 2 maddenin görüldüğü mecliste, CHP grubu adına Serpil Ceylan, Çenesuyu’nun bütçesi, gelir ve gideri, bazı kurumlara verilen hibe su miktarı hakkında soru önergesi verdi ve sorularına yazılı ve sözlü cevap verilmesini istedi. 2015 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi ve maddenin görüşülmesi için ikinci bir oturumu 16 Mayıs’ta yapılacak.

 

CHP ÇENESUYUNU SORDU

Meclis başlamadan önce CHP grubu adına meclis üyesi Serpil Ceylan Çenesuyu ile ilgili 4 maddeden oluşan soru önergesi verdi. Ceylan, Çenesuyu A.Ş’nin 2015 yılı gelir ve gider bütçesi ne kadardır. Çenesuyu A.Ş’nin 2015 yılında yapılan yatırımları nelerdir? Bu yatırımların bedeli ne kadardır? Bu bedellerin ne kadarı Çenesuyu bütçesinden ne kadarı belediye bütçesinden karşılanıyor? 2015 yılı Çenesuyu A.Ş’nin kar ve zarar bilançosu nedir? Kar mı etti zarar mı etti? Bütçe kesin hesapta belirtiliği gibi Belediye’nin Çenesuyu’ndan aldığı su alımları için 313 bin 818 lira bedel ödenirken, diğer kurum ve kuruluşlara Çenesuyu tarafından verilen hibe su miktarı ne kadardır? Sorularının cevaplarını istedi.

 

YÜZME HAVUZU İÇİN CİDDİ İDDİA

MHP grubu Derince’de yapımı devam eden Kapalı Yüzme Havuzu ile ilgili soru önergesi verdi. Önergede, Kapalı Yüzme Havuzu’nda belediye işçilerinin çalıştığı ve SGK tarafından tespit edildiği belirtildi. Bu noktada belediyenin işçileri ya da taşeronlar inşaatta çalıştı mı? SGK bu noktada ceza kesti mi? Bu iddia doğru ise belediyeye ne kadar ceza kesildi ve bu işçilerin inşaata çalışması için kim izin verdi? Büyükşehir ve Derince Belediyesi inşaat malzemesi yardımında bulundu mu? 2015 yılında bitmesi gereken inşaat neden henüz bitmedi? Soruları hakkında yazılı bilgi istendi.

 

BİZİM İŞÇİMİZ İNŞAATTA ÇALIŞMADI

Yüzme havuzunda hiçbir belediye çalışanının işin içine girmediğini belirten Bulut, “Bu söylentiler doğru değildir. Orada sigortasız işçi varsa cezası kesiliyordur. Ama bize gelen bilgilerde böyle bir sorun olmadığını gördük. Birileri burayı engellemeye çalışıyor ama biz buranın halka kazandırılması için elimizden geleni yapıyoruz. Çenesuyu ile ilgili 2015 yılında çalışmamızı yaptık. Ama yaptığımız çalışmaya CHP meclis üyeleri katılmadı. İnşallah bir dahaki çalışmaya katılırsın. Bizim kimseden bir şey saklamadığımızı göreceksiniz. 2015 yılı muhasebeleştirme raporları geldiğinde fabrikada yapacağımız toplantıya gelirseniz oradan tüm bilileri alacaksınız. Gelirseniz bilgi alırsınız. Eğer gelip bilgileri alamazsanız o zaman gelip burada muhalefetinizi edin” dedi.

 

TAKİP EDİN

CHP Grup Başkanı Nihat Değer, bilgilerin verilmediğini bilgilendirmelerle ilgili geç bilgi verildiğini söyledi. Değer, “Bizi bilgilendirin. Mesaj atın. Bizi meclis dışı gibi görüyorsunuz. Bunu yapamazsınız.  Bunun üzerine Bulut, “Siz takip edip geleceksiniz. Nihat bey siz gelmezseniz biz de sürekli size bilgi veremeyiz. İhalelerin duyurusu gazetelerde çıkıyor ve internet sitemizde yayınlanıyor. Herkes buna katılıyor” dedi.

 

 

Bu Haber 465 Görüntülenmiştir
YORUMLAR
İsim Soyisim
E-Posta
Yorumunuz
DİĞER HABERLER :
Başkan Karaosmanoğlu: Metro’da ilk kazma 2018’de vurulacak
Körfezdeki değişim doğal bir olay
 Körfezde suyun kızıllaşması üzerine vatandaşların yaşadığı endişe ile ilgili Büyükşehir açıklama yaptı. Denizdeki değişimin sıcaklık değişimlerine bağlı o...
Ellibeş kızını evlendirdi
KBT, Çocuk Oyuncularına devam ediyor
Sürücülere yangın güvenliği eğitimi