17 Ocak 2021 22:16:14

Nuh Çimento yine buluşturdu

Nuh Çimento yine buluşturdu
Paylaş

İlimizin en büyük sanayi kuruluşlarından Nuh Çimento'nun iftarı, bu yıl da kent protokolünü buluşturdu. Vali Güzeloğlu, Nuh Çimento'nun başta eğitim olmak üzere birçok alanda yaptığı yatırımlardan övgüyle bahsetti

Emre ARKIN - SADECE Kocaeli'nin değil, Türkiye'nin en önemli sanayi kuruluşlarından biri olan, sektöründe lider Nuh Çimento, her Ramazan gerçekleştirdiği iftar yemeğini önceki akşam sosyal tesislerinde verdi. Kent protokolünün ağırlandığı iftar yemeği, başta Vali Hasan Basri Güzeloğlu olmak üzere kentimizin önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşti. Paylaşmanın önemine vurgu yapılan ve fabrika kurucularının anıldığı iftar yemeği dualar eşliğinde başladı.

PROTOKOL İLGİSİ

Nuh Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin’in ev sahipliğindeki iftar yemeğine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Nuh Çimento Grubu CEO’su Kamil Gökhan Bozkurt, Nuh Çimento Yönetim Kurulu Üyeleri Faik Paralı, Mehmet Eskiyapan, Metin Benli, Vali Yardımları Osman Sarı ile Hasan Gözen, Valilik Özel Kalem Müdürü Erhan Dündar, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Demokrat Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genç Tur Genel Müdürü Niyazi Genç ile gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut katıldı.

BAŞKANLAR KATILDI

İl Müftüsü Yusuf Doğan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan ve Herekeli muhtarlar da katılımcılar arasındaydı.

BİZLER BEKÇİYİZ

Programın açılış konuşmasını yapan Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin, Nuh Çimento’nun 51 yıllık bir fabrika olduğunu vurgulayarak, “Bu fabrika halkındır. Bizler burada profesyonel veya ortaklar olarak sadece birer bekçiyiz. Bu işletmelerin daha da iyi konumlarda olması için gayret ediyoruz. Ben bu davete geldiğiniz için şükranlarımı sunuyor, bu mübarek ramazan gününün hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

CİDDİ KATKILAR

Ardından konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Bu Ramazan akşamında, bu güzel iftar davetinde sizlerle birlikte olmaktan ben de büyük bir mutluluk duyuyorum. Nuh ailesi şüphesiz bir ticari işletme ve ekonomik kuruluş olmanın yanı sıra yarım asrı geride bırakan sürede özellikle içinde bulunduğu ve çevresiyle bütünleştiği Kocaeli’nde çok hayırlı, anlamlı, kalıcı desenlere imza attılar. Eğitim başta olmak üzere ilimiz, ülkemiz ve insanımız için kendi çalışmalarının yanı sıra sosyal kalkınmada, manevi gelişmede çok ciddi bir katkı sundular” dedi.

SORUMLU ŞİRKET

Temel atılırken bu yapının rahmetle andıkları kurucularının ortaya koyduğu bir sorumluluğun gereği olarak da bunun gerçekleştiğini söyleyen Vali Güzeloğlu, “Ne güzel bir düşüncedir ki, her yıl kazanılan belli bir kar oranından kendi vakıf bünyesinde paylaşmanın zenginliğiyle muhtaç, mağdur ve mahrum kim varsa şahıstan başlayarak bu eksikliklerin giderilmesini hem şirket sözleşmesine hem de bir anlayış olarak şirketin yönetimine konulmuş” dedi.

ZENGİNLİK PAYLAŞMAK

Zenginliğin sadece sahip olmak ve bunları sıkı sıkıya korumak olmadığını ifade eden Vali Güzeloğlu, “Evimizde ne var onu paylaşmakla olur. Esas zenginlik paylaşmaktır. Bu maddi varlık olabilir, bilgi olabilir, bir yetkinin kullanabileceği imkan olabilir. Bu mübarek Ramazan akşamında orucun da anlamını böyle düşünmek lazım, Diğerini ötekini anlayan olmayan bir şeyi siz de varsa paylaşan. Bunun örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

PROTOKOL OLACAK

Vali Hasan Güzeloğlu konuşmasının devamında, “Kurucu şirketimizden aramızdan ayrılanları rahmetle anıyorum. Kurumun devam eden eğitim yatırımlarının yanı sıra yarın Körfez Belediyemizde yine Nuh Grubunun Körfez ilçemizde çok büyük bir eğitim yatırımının protokolü imzalanacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bu gibi çabaların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Güzel ülkemizde nice ramazanlarda buluşmak dileğiyle” ifadelerine yer verdi.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
17 Ocak 2021
İmsak
06:45
Güneş
08:15
Öğle
13:15
İkindi
15:44
Akşam
18:06
Yatsı
19:30