Başkan Fatma Kaplan'dan festival müjdesi!

Fikirhane İzmit Projesinin Lansmanında konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet gençlere seslenerek, "Geçmişte kulüplerle Gençlik Festivali yapmıştık. İnşallah yeniden yapmak nasip olur. Sizleri bir gençlik festivalinde Sarısu Kampımızda ağırlamak istiyoruz."

Başkan Fatma Kaplan'dan festival müjdesi!
Başkan Fatma Kaplan'dan festival müjdesi!
+5
Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi Gençlik Meclisi ortaklığında vatandaşlara ‘Daha Yaşanabilir Bir İzmit’ oluşturmak amacıyla başlatılan Fikirhane İzmit Projesinin lansmanı gerçekleştirildi. Dernekler Yerleşkesinde gerçekleştirilen programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez, Gemlik Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Deniz Gül, İzmit Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ezgi Çalışkan, üniversitelerin gençlik kulüpleri, STK’lar ve çok sayıda genç katıldı. 

SERTİFİKALARI VERİLDİ 
Programda Fikirhane İzmit Komitesinde yer alan isimler ve Fikirhane İzmit Atölye çalışmasına katılan gençlere sertifikaları verildi. Gemlik Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Deniz Gül ise protokol konuşmalarının ardından Başkan Hürriyet ve İzmit Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ezgi Çalışkan’a hediye takdiminde bulundu. 

Başkan Fatma Kaplan'dan festival müjdesi!

“İZMİT’İN GELECEĞİ GENÇLİK ENERJİSİNDE”
Fikirhane İzmit Projesinin tanıtım toplantısında konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet şu ifadeleri kullandı; “Burada sadece bir proje Lansmanı için bir araya gelmedik. İzmit’in geleceğini gençlik enerjisiyle şekillendirmek adına hareket etmek için bir aradayız. ‘Sizlerin aklınıza, fikirlerinize ihtiyacımız var’ diyerek çıktığımız yolda aslında daha fazla dayanışma gayretimiz bir araya getirdi. Her biriniz bu şehrin bir parçasısınız. Nereden gelmiş olursak olalım İzmit bizim evimiz. Başka bir yerde doğsak da sonuçta okuduğumuz, doyduğumuz, hayatımızı kurduğumuz güzel İzmitimiz hepimizin yuvası. Bütün çalışmalarımızı bu aidiyet duygusuyla şekillendirmeye çalışıyoruz. 

Başkan Fatma Kaplan'dan festival müjdesi!


“İZMİT HALKI ÖNEMLİ BİR GURURU YAŞATTI”
Bende sizin geçtiğiniz yollardan geçtim. Kayıt için üniversitenin kapısına gittiğimde ‘Ah bu 4 sene geçer mi?’ demiştim ama üzerinden kaç 4 sene geçti. Bu seneler sonucunda da bu kentin bütün sokaklarında dolaştık, çözümler üretmeye çalıştık. İnsanlara dokunmaya çalıştık. Yaralara merhem olmaya çalıştık. Çabalarımız sonuç verdi. Bana 33 yaşında bu kenti TBMM’de temsil etmek nasip oldu. 37 yaşında da İzmit’i yönetmek gibi çok önemli bir gururu İzmit halkı bize yaşattı. 


“GENÇLERLE BULUŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”
İzmit’e olan aidiyetimiz aslında İzmitlilere olan sevgimizden kaynaklı. O gençlik yıllarından bu yana değiştirmeye çalıştığımız ne varsa bunu yine alt jenerasyondan gelen gençlerimizle yapmaya çalışıyoruz. Daha çok gençlerle buluşmaya çalışıyoruz. Biz İzmitimizi inşa ederken o evde yaşayacak insanların fikirleri, hayalleri ve özlemleri. Fikirhane İzmit, tam da bu yüzden hayat buldu.


“EN DEĞERLİ REHBER”
Bu projeyle, sizin hayallerinizin, sizin özlemlerinizin peşinden gideceğiz. Sizlerin fikirleriyle, bu şehri daha yaşanabilir, daha modern ve daha sıcak bir yuva haline getirmek istiyoruz. Bir şehir, sadece yapılarıyla, caddeleriyle değil, onun insanlarıyla anlam kazanır. Sizler, bu şehrin en değerli varlıklarısınız. Ve sizin fikirleriniz, bu şehrin yönünü belirleyecek en değerli rehber.


“HERKESİN ULAŞABİLECEĞİ BİR PLATFORM”
İşte fikirhaneizmit.com, bu şehirde yaşayan her bir bireyin düşüncelerini, önerilerini ve fikirlerini toplayabileceğimiz önemli bir platform olarak.  Bunu biz çok önemsiyoruz çünkü fikirleri ulaştırabilmek çok kıymetli. Herkesin aklında birçok proje var.  Herkesin ulaşabileceği bir platform. Bu platform, kolay kullanımı ve basit arayüzü sayesinde her yaştan, her kesimde, özellikle siz gençlerin katkısını bekliyoruz.

Başkan Fatma Kaplan'dan festival müjdesi!


ANNE TAKSİYİ ÖRNEK GÖSTERDİ
Bizim Anne Taksi Projemiz şu anda Adıyaman’da görev yapan Mehmet Salıcı adlı genç bir doktor arkadaşımızın fikriydi. ‘Böyle bir ihtiyaç var’ dedi. Çalıştık ve 1 ay içerisinde uygulamaya geçirdik. Yüzlerce aileye ulaşım desteği verdik. Üreten genç bir beynin bize ulaşmasıyla elimizdeki yetkileri projeye dökerek bir uygulama gerçekleştirdik.  Yüzlerce ailenin ihtiyacına çözüm üretmiş olduk. 


“GENÇLERE DAHA FAZLA HİZMET SUNMAK İSTİYORUZ”
Bugün itibariyle projeleri kabul etmeye başlayacağız. Proje değerlendirmesinin ardından toplanan fikirler yerel yönetim organlarıyla paylaşılacak ve gelecekteki projelerin geliştirilmesine önemli bir yol gösterici olacak bu raporlar. Bu şehirde sizlerle birlikte iz bırakalım istiyoruz. İzmit’e, bize verdiği sıcaklık ve sevgiyle yolumuza devam edelim istiyoruz. Tabii ki gençlere daha fazla hizmet sunmak istiyoruz. 


ANNE ELİ PROJESİ
Özellikle üniversite gençliğine dönük haftanın 7 günü akşam saatlerinde 1 öğün ücretsiz yemek hizmetimiz var. Anne Eli dediğimiz ve Ayazma Kültür Merkezinde hayata geçirdiğimiz bir proje. Sadece Üniversite kimliğiyle rahat rahat yemek yiyebilirsiniz. Bu hizmeti üniversiteye yakın bir yere götürmeye çalışıyoruz. Üniversiteye yakın bir arazimizi tespit ettik. Orada çalışmaya başladık. Eğer orada bir sosyal tesis hizmeti sunabilirsek bu yemek hizmetimizi yine orada devam ettirmek istiyoruz. 


KÜTÜPHANELERİ ANLATTI
Üniversite Pazarımızı da revize ediyoruz. Fikirhane İzmit ile birlikte orayı daha etkin kullanmanızı sağlayacağız. 2 tane kütüphanemiz var. İlki Çetin Emeç Kütüphanesiydi, Dolphin İş Merkezinde bulunuyor. Çok severek hizmete sunduğumuz bir kütüphane. Sonra yetmedi, çok talep geldi ve ikinci kütüphanemizi kurduk. O da Belsa İş Merkezinin içerisinde yer alan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi.


“FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTEDİK”
Leyla Atakan serbest seçimle seçilmiş ilk kadın belediye başkanıdır. 51 yıl önce İzmit’in Belediye Başkanlığını yapmıştır. Kocaeli Fuarı Leyla Atakan’ın eseridir.  O zor dönemlerde 43 günde tamamlamıştır Kocaeli Fuarını. Biz de ikinci kütüphanemize kadının toplumdaki mücadelesinin farkındalığını oluşturmak için Leyla Atakan’ın adını verdik. İçerisinde kafeterya hizmeti var. Ders çalışabileceğiniz alanlar mevcut. 


“BELSA GENÇLİK SOKAĞI”
Kütüphanemizin hemen yanında Gençlik Sokağımız bulunuyor. O alanda Youtube Stüdyomuz var. Youtuberlar ücretsiz bir şekilde stüdyomuzu kullanabilirler. Sanat Akademimizde de müzik yapan gençlerin kullanabileceği kayıt stüdyomuz var. Gençlik sokağımızın üzerinde İngilizce pratik yapabileceğiniz Talk and Smile Kafe mevcut. Orayı tüm öğrencilerimiz rahatlıkla kullanabilirler. 


“GENÇLİK FESTİVALİ YAPMAK İSTİYORUZ”
Dernekler Yerleşkemiz geçmişte atıl olan bir alandı. Burayı yeniledik. Ücretsiz bir şekilde derneklerin kullanımına sunduk. Bu yerleşkeyi de öğrenci kulüpleri eğitim, toplantı gibi etkinliklerinde kullanabilirler. Sarısu Gençlik Kampımız var. Baştan sona yenileyerek muhteşem bir hale getirdik orayı. Geçmişte kulüplerle Gençlik Festivali yapmıştık. İnşallah yeniden yapmak nasip olur. Sizleri bir gençlik festivalinde Sarısu Kampımızda ağırlamak istiyoruz. Staj imkanlarımız var. Öğrencilere stajları açmış bulunuyoruz. 

Başkan Fatma Kaplan'dan festival müjdesi!


“ÇINAR AKADEMİ GÖZ BEBEĞİMİZ”
Çınar Akademi bizim üniversiteye hazırlıkta göz bebeğimiz. Ücretsiz, profesyonel bir dershane. Öğrencilerimizin yüzde 90’ı geçen sene iyi üniversiteleri kazandı. Bu sene de İnşallah öğrencilerimiz aldıkları eğitimle birlikte hayallerini gerçekleştirmek üzere çalışmalarına devam ediyorlar.  Anketler yapıyoruz ve hangi sanatçı konser versin diye. O anketlerde ne sonuç çıkıyorsa biz aynen uygulamaya çalışıyoruz. 


“STANT KONUSUNDA ÇİFTE STANDARDA UĞRUYORUZ”
Şu anda üniversitede stant haftası. Aynı sıkıntıyı geçen senede yaşadık. Son 2 senedir bu stantlara katılma konusunda İzmit Belediyesi ciddi bir çifte standarda uğruyor. Bazı siyasi sıkıntılar ne yazık ki bizi etkiliyor. Bizi siyasi bir kurum gibi görüyorlar. Halbuki biz kamu kurumuyuz. Geçen hafta ekibimle birlikte bizzat sayın Rektörü ziyaret ettim. Hem oradaki çorba çeşmelerimizin yeniden faaliyete geçmesi için hem de bu stant çalışmalarında bizim sizlere sunduğumuz hizmetleri duyurmak istediğimizde ne yazık ki bin dereden su getirildi. Sonra bir baktık ki bazı telkinlerle biz değil Büyükşehiri tercih ettiler. 


06 Eki 2023 - 14:15 - Kent


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Demokrat Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Demokrat Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Demokrat Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Demokrat Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.

03

Goncagül - şu festivali bırak yeşil ovadaçöp konteynırları altları çürük etrafına çöpler dağılıyor ufak çocuk parkı bakımsız artist muhtar söyledik Allah izmiti sizden kurtarsın

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 08 Ekim 09:15
02

Türkoğlutürk - BAŞKAN FATMA HÜRRİYET KAPTLAN HANIMEFENDİ

KAMUOYU ADINA SORUYORUM

İZMİT BELEDİYE SİBE ALDIGIN PERSONEL SAYISI KAÇ VE BU SAYI ÜÇÜNDE %10 ORANDA SÜNNİ VARMI

BUNLARA ACIKLIK GETİRİLMESİ GEREKEN KONULAR

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 07 Ekim 08:18
01

Kiptaş - Balkonunda poz verdiğin kiptaş çınar evlerinin asvaltını atmanadamı büyükşehir engel oluyor hikâyeci başkan..

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 07 Ekim 06:38