İYİ Parti Kocaeli’de projelerini açıkladı!

Bu akşam Kartepe Dedeman Otel’de İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gencay Yıldıztekin Proje tanıtımı gerçekleştirdi ve İlçe Belediye Başkan Adayları tanıtıldı

Nilüfer Balcı
Nilüfer Balcı Tüm Haberleri
İYİ Parti Kocaeli’de projelerini açıkladı!
İYİ Parti Kocaeli’de projelerini açıkladı!
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Bu akşam saat 19.00’da Kartepe Dedeman Otel’de gerçekleştirilen İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gencay Yıldıztekin’in Proje tanıtımı ve İlçe Belediye Başkan Adayları tanıtım programına İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gencay Yıldıztekin bugün akşam saatlerinde Kartepe Dedeman Otel’de projelerini anlattı. Proje Lansman toplantısına Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Lütfü Türkkan, GİK Üyesi Cumali Durmuş, İL Başkanı Nusret Acur, İlçe Belediye Başkan Adayları partililer ve vatandaşlar katıldı.


BİR TARAFA FAYDA BİR TARAFA ZARAR


Akşamın açılış konuşmasını gerçekleştiren İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, “İYİ Parti Türk demokrasisine, mahkeme yollarıyla ket vurulduğu bir dönemde Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve kuruluş ilkelerin tartışılmaya açıldığı bir dönemde bu ülkenin ve milletimizin geleceğinden kaygı duyan insanların oluşturduğu milliyetçi demokrat ve kalkınmacı bir siyasi hareket olarak kendini tanımlamaktadır. Kuruluşuna tamamlar tamamlamaz Malumunuz erken seçim kararı alınmış ve alelacele seçime gidilmiştir. Bu seçimlerde de bugün herkesin tartıştığı 50+ 1’lik sistem üzerinden ittifaklar ortaya çıkmıştır. Yapılan iş birliği veya ittifakların aynı organizasyon içerisinde bir tarafa büyük fayda sağlarken, diğer tarafı zayıf vurma düşürdüğüyle yaşanarak gözlemlenmiştir. Bunun doğal sonucu da bu bunun nezdinde siyasi görüş ayrılıklarının aynı potada eritilmesinin sahada ve sandıkta karşılık bulamaması olduğu inkar edilemez bir gerçektir.


“TEK BAŞINA İKTİDAR OLMA ÇABASINDAYIZ”


Kıymetli partililerin şu hususu sahiden hatırlatmakta fayda görmekteyim, her parti iktidar olma hedefiyle kurulur. Dolayısıyla İYİ Parti de herhangi bir siyasi partiyle ittifak yapmak veya seçimlere her seferinde birlikte girmek üzerine kurulmamıştır. Tek başına iktidar olma adına kurulmuştur. Ancak ülkenin konjonktürel durumu ve sistemin dayatmaları seçimin iş birliklerine zorunlu hale getirdiği için partimiz, ittifak organizasyonlar içerisinde yer almak durumunda kalmıştır.


İYİ PARTİ SEÇMENİ KİME OY VERMEYECEĞİNİ İYİ BİLİYOR!


Her partide olduğu gibi bizde de eksikler, hatalar olmuştur. Beklentinin bu kadar yüksek olduğu bir siyasi hareket, o beklenti her karşılığını bulamadığında sıkıntılar yaşamıştır. Çünkü iyi parti 20 yılı aşkın baskın bir rejime karşı tahammül sınırları aşılmış bir seçmen kitlesinin oluşturduğu bir partidir. O sebepleri bizim partimizden milletimizin beklentisi hem seçimde yüksek olmuştur inşallah bu seçimde kendimiz olarak bu beklentileri karşılayacağız. Birileri bu süreçte bizi iktidara yakın durmak var ya da seçimleri birilerinin kazanmasını engellemekle itham ediyor. İYİ Parti seçmeni kime oy vereceğinden ziyade kime oy vermeyeceğini en iyi bilen seçmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“İHALE TAKİP ETMEKEN BAŞKA HİZMET YAPMADILAR!”


Kürsüye çıktığı sırada ana muhalefete kızgınlığını da dile getiren İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Yeğenlerini memur yapma dışında, ihaleleri takip etme dışında hizmet edecek olan arkadaşlarım ile huzurundayız. 20 yıl çok uzun bir süre. İktidara yakın gazetelerde çalışan basın mensuplarına sormak istiyorum. 20 yıl önceki Kocaeli ile şimdiki Kocaeli arasında ne fark var. Kocaeli’ye en borçlu belediye olma dışında hiçbir şey katmayanlara karşı çok çalışın. Siyaset hizmet etmek demektir. Hizmet etmek için yola çıkan arkadaşların yanından ayrılmayın. İzmit bu sefer kaderini yenecek. İzmit’i biz aldık diyenlere sesleniyorum. İzmit nasıl alınıyor görecekler Bizi yok sayanlar bir kez daha görecek” ifadelerini kullandı.

TÜM İLÇELERİ DEPREME HAZIRLAYACAK


Konuşmasının devamında partisinin İlçe Belediye Başkan Adayları’nı tanıtan Lütfü Türkkan, “Darıca Tuzla’nın yanında taşra görüntüsünde. Bunu değiştirecek Özhan Başkan. Gencay Yıldıztekin kimseyi mağdur etmeden, tüm ilçeleri depreme hazırlayacak projeleri hazır. Trafik sorunu çok. Darıca’nın arsalarını parsel parsel satmak yerine iyi okullar yapacak.


ÇAYIROVA’NIN TARİHİ DEĞİŞECEK!


Çayırova hala Şevki Demirci’nin projeleri üzerinde tepiniyor. 5 yıldır Şevki Demirci’nin projelerini övüyorlar. Gençlerin eğleneceği hiçbir proje yok. Şevki Demirci Başkan gelecek Çayırova’nın tarihi değişecek.


SİNEMA YOK


Gebze’yi hep Gebzeli olmayanlar yönetti. Gebze’yi Gebze’de yaşayan bir adaya emanet ettik. Kişi başında 302 bin lira gayri safi hasıla üretiyor. Gebze’nin gerçekleri çok başka. İlçenin bir girişi dahi yok. Bir AVM var. Gebze Center olmasa sinema yok Gebze’de. Ağrı Tutak’da 3 sinema var. Gebze’de AVM’yi çıkar sinema yok. Yiyeyim sizin sosyal belediyeciliğinizi. Hepsi karun kadar zengin oldu. Gebze’yi 5 yılda hak ettiği görünüme kavuşturacak sayın başkan.


GÖZYAŞLARINA KAYITSIZ KALDILAR


Dilovası’nın tüm mahallelerini dolaşın, şuyulandırma yapacağız diye vatandaşın malının yarısına çöktüler. Adamız arazisi kent merkezinde verdikleri yer tepebaşı. Rant öyle bir büyük ki ağlayan insanların gözyaşlarına kayıtsız kaldılar. Dilovası'nda zulmü bitirecek bir aday var. İnsanların kanser olmasının önüne geçecek emin başkan.


“2030’DA DA BİTİREMEZLER”


99 depreminde TÜPRAŞ patlarsa ne olacak demiştik. Herhangi bir patlamada onların 500 metre ötesine gidin diyorlar. Körfez dinamitin üzerine oturan bir ilçe. Buna son verecek isim Azmi Cihat Hatipoğlu Başkan. Geçenlerde proje müjdelediler. Körfez Kartepe metro projesi. 2024 bütçesinde bu proje için 200 milyon lira ayrılmış. Bu hali ile 500 sene sonra bitirecekler projeyi. Bu millet ile dalga geçmektir. Gebze metrosunu 2030’da bile bitirmezler. Gelen parayı yatırıma harcamıyorlar.


BİRKAÇ AY GEÇMEDEN ÇÖKÜYORLAR


Kandıra’da bir türlü adam bulamadılar. Kandıra’nın asıl evladı burada. Kandıra’nın çayırında gezen bir adam ile gerekli hizmeti vereceğiz. Kandıra Yolunu bitiremediler. Yaptıkları yol birkaç ay geçmeden çöküyor. Bunlar 5 müteahhit daha değiştirse de yapamaz. Yapacak başkan burada.


“İSMAİL BAŞKANI SEVERİZ”


Gölcük eski Gölcük değil. Buraya yeni bir kent hüviyeti kazandırılacak. İnsanların kent merkezine kavuşması için projeleri hazır. Allah Razı olsun. Kartepe’ye bir mimar lazım. Kartepe’yi gerçek manada turizm merkezi yapacak adayımız burada. Karatepeliler kış sporlarında haklarına düşeni alamadılar. Karamürsel İsmail Yıldırım başkan şimdiye kadar başkanlık yaptı. Onu severiz ayrı ama yapması gerekenlerin yarısını bile yapmadı. Mehmet Baş başkanın hizmetlerini bütün Karamürsel bekliyor.


LİMAN KENTİ İŞGAL ETMİŞ


Derince’de eski bir Milletvekili Belediye Başkanı Yaptılar. Belediye Başkanına vatandaşın ulaşması mümkün olmadı. Onu da bırakın partililer bile ulamadı. Kendisini Derince’den çok Ankara’da gördüm. Derince Hüseyin Başkan ile layık olduğu hizmeti alacak. Liman bütün kenti işgal etmiş durumda. Kamyonlardan, tankerlerden yol bulmak mümkün değil” dedi.


SOKAKLARDA YABANCI TABELA OLMAYACAK


İyi Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gencay Yıldıztekin, “Gerçekten sahaya indiğimizde siyasetçiye güven yok. Siyaseti ben şahsen insanlar ve devletimiz için yapıyorum. Çin Seddi yapıldı ama yıllar sonra Çin Seddi’nde bir direnişle kimse karşılaşmadı. Niçin, çünkü içerdeki insanları yolsuzluğa ve rüşvete alıştırdılar. Şeffaf olmak gerekiyor. Şeffaf olursan yolsuzluk olmaz her şey göz önünde olur. Bizi bu hizmete geleceğiz inşallah bütün ihalelerin canını yakacağız. Türkiye yol geçen hanına döndü. Ben belediye Başkanı olduğumda hiçbir yabancı tabela göremeyeceksiniz. Sokakları temizleyeceğiz. Gözyaşı olanın gözyaşını sileriz ama sınırdan elini kolunu sallayarak gelenlere Kocaeli’de müsaade etmeyeceğim” ifadelerini kullandı ve ardından projelerini anlatmaya başladı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE 50 BİN BİNA YAPILACAK


Belediye Başkanı olarak seçildiği takdirde gerçekleştireceği projeleri anlatan Yıldıztekin şu ifadeleri kullandı;
“Kentsel dönüşüm denen bir şey var herkesin masasında. Siyasi dönem gelince bunlar pişirilir insanların duygularıyla oynanır sonra ötelenir. Çocuklar bu binaların altına ölmeyecek. Biz hiç kimseyi mahallesinden çıkarmayacağız kimsenin cebinden para çıkmasına izin vermeyeceğiz. Kocaeli’de büyük imkanlar var. Hızlı bir şekilde ilk 5 yılda güçlendirme yapılacakları güçlendireceğiz. Yıkılıp yeniden yapılacakları yapacağız. 160 bin konutun en az 50 binini üreterek vatandaşlarımızı konut sahibi yapacağız. Bir kedinin bile binaların altında kalıp ölmesine izin vermeyeceğim. Kocaeli’nin 3 bölgesine Afet Koordinasyon Merkezi kuracağız. Kocaeli’nin birçok ilçesinde ulaşım ile ilgili büyük sıkıntılarımız var. Bir kentin kent olması için girişinin çıkışının belli olması lazım. İzmit’in bu girişini inşallah viyadük veya altgeçitle rahatlatacağız.


SAHİL YOLUNU ÇÖZÜME ULAŞTIRACAĞIZ


Hafif raylı sistemlerimizi hem tekerlekli hem de diğer yöntemlerle entegre şekilde geliştirip geliştirmemiz lazım. Trafiği rahatlatmamız lazım. Kocaeli’de birçok ilçemiz denizden faydalanamıyor. Bütün ilçelerimizin faydalanmasın için deniz ağı oluşturacağız. Tuzla-Darıca hattındaki sahil yolunu çözüme ulaştıracağız. Tırlar müthiş kirlilik oluşturuyor. Tır parkları yapacağız arkadaşlarımız buraları kullanıp kirlilik yaratmayacak. Derince’de rota limanına yapacağımız akıllı kavşaklarla trafik sorununu çözeceğiz. Otopark sorunu İzmit’te ve birçok ilçemizde büyük bir sorun. Biz bu sorunu çözeceğiz.


İÇİM PARÇALANIYOR


Emeklilerle ilgili desteğimiz olacak. 3 bin 800 lira desteğimiz olacak. Ekmek almak için sıralarda bekliyorlar. Biz ekmeği de ucuza satacağız ma desteği de vereceğiz. Bu bir siyaset değil içim parçalamıyor. Yapılan sosyal yardımların hepsi de arttırılarak devam edecek. Belediye çalışanlarımız çok adaletsizce maaş alıyor. En az 47 bin lira maaş ödeyeceğim çalışanlarımıza. Gençler ve bayanlar çok kıymetli. Ticarete çekebilmek için 200 bin TL hibe destek olacağım inşallah. Annelere üç ay boyunca asgari ücret vereceğim.


“SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKACAĞIZ”


Kadına yönelik şiddete karşı mücadele edeceğiz. Kocaeli’de sığınma evleri açacağız. Kamuoyu oluşturacağız ve devlete baskı yapacağız. Kadınlarımızın başına kötü şeyler gelmesine müsaade etmeyeceğiz. Sokak hayvanları için barınaklar kuracağız ve sahip çıkacağız bütün ilçelerimizde. Kordonu kokudan temizleyeceğim, marina kuracağım. Teleferikler yapacağız. Kandıra ve Karamürsel’deki pazar sıkıntısını çözeceğiz. Kapalı pazar alanı kuracağız” dedi.

27 Şub 2024 - 20:53 - Kent

Mahreç  Nilüfer Balcı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Demokrat Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Demokrat Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Demokrat Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Demokrat Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.