27 Ekim 2021 Çarşamba 13:51:21

Çağımızın sorunu dijital bağımlılık

Bu yıl üniversite ve liseye geçiş sınavlarına girecek öğrenci ve velilere yönelik seminerde konuşan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Eğitim Uzmanı Hüseyin Tügen, çağımızın en büyük sorununun dijital bağımlılık olduğunu söyledi

Çağımızın sorunu dijital bağımlılık
Paylaş

BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü Eğitim Uzmanı Hüseyin Tügen, bu yıl üniversite ve liseye geçiş sınavlarına girecek öğrenci ve velilere önemli uyarılarda bulundu. Tügen, “Yalnızca ders çalışmak değil, düzenli ve sağlıklı yaşamak da sınav performansını etkiler” dedi. Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Eğitim Uzmanı Hüseyin Tügen, ortaokul ve lise öğrencileri ile velilerine yönelik eğitim semineri düzenledi. Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol ve öğretmenlerin de yer aldığı kampüs konferans salonundaki seminerde özellikle bu yıl üniversite ve lise geçiş sınav sistemleri ayrıntılı biçimde anlatıldı. Sınavlara hazırlık için akademik çalışmaların yanında; yeterli ve dengeli beslenme, sağlık kontrolleri, dengeli ve yeterli uyku, spor, verimli ders çalışma teknikleri, dijital bağımlılık ve başarıya olumsuz etkileri gibi konuların önemi ele alındı. Tügen, öğrencileri birer yarışçı gibi ele almamak gerektiğini ama sınav gerçeklerini de gözardı etmediklerini belirterek şunları söyledi:


SINAVDA CİDDİ FARK YARATIR

“Özellikle çağımızın en büyük sorunu dijital bağımlılık. Bunun çeşitli sorunları var. Ama en önemlisi öğrencilerin zaten az olan zamanını çalıyor olmasıdır. Sınava hazırlık için yalnızca ders çalışmak değil, sağlıklı beslenip, spor yapmak da önemli. Bu nedenle cep telefonunda sosyal medya ve dijital oyunlara ayrılan vakti spor yaparak değerlendirmek sınavda ciddi fark yaratacaktır. Bunun için herhangi bir salona gitmeye de gerek yok. Evde basit hareketler, dışarıda yürüyüş zamanı iyi değerlendirmek için yeterlidir” dedi. Tügen ayrıca meslek seçiminin önemi, tercihler, kontenjanlar, hedef belirleme, belirlenen hedeflerin rakamsal analizleri ve üniversiteye giriş sistemi hakkında ihtimal dahilindeki değişiklikler konularında da bilgiler verdi.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
27 Ekim 2021 Çarşamba
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı