03 Mart 2021 Çarşamba 08:15:47

Zafer BİLKAR’lı Erdaş’ın

TAKSAV tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’nde kısa oyun yarışmasında birinciliği BİLKAR Tiyatro Topluluğu’ndan Fatih Erdaş edindi

Zafer BİLKAR’lı Erdaş’ın
Paylaş

Kısa adı TAKSAV olan Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ve İzmir’de gerçekleşen Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali bünyesinde dördüncüsü düzenlenen kısa oyun yarışmasında birincilik ödülü Gebze BİLKAR tiyatro topluluğunun oyuncu ve yönetmenlerinden Fatih Erdaş’a verildi. 

 

KONUSU MÜLTECİLER


Genç ve tecrübeli tiyatrocu söz konusu ödülle oyuncu ve yönetmenliğin ardından oyun yazarlığında da ustalığını kanıtladı. Erdaş’a ödülü, “Haber Alamadığın Kimse Yaşamıyor” adlı oyunu getirdi. Evrensel özellik taşıyan oyun mülteci kampındaki iki kadının yaşamlarını ele alıyor. Her ikisinin hayallerinden, gelecek kaygılarından, toplumun mülteci olarak onlara bakışlarından ve dünyadaki savaşların insanlara nasıl empoze edildiğini işliyor. 


YALNIZ BIRAKMADI


BİLKAR Tiyatro Topluluğu’ndan Fatih Erdaş ödülü BİLKAR ve topluluk adına kabul ettiğini, BİLKAR Tiyatro Atölyesi’nin desteğiyle yazdığını belirtip, “Bu ödül sadece benim değil tüm BİLKAR emekçilerinindir” dedi. Erdaş’a İzmir’deki ödül töreninde BİLKAR Tiyatro Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni ve BİLKAR denetleme kurulu üyesi Abbas Kırçıl ile birlikte yine tiyatro topluluğu yönetmen ve oyuncularından, BİLKAR yönetim kurulu üyesi Derya Ağdaş da eşlik etti. 

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
03 Mart 2021 Çarşamba
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı