26 Eylül 2021 13:03:06

İSU Darıca'da yatırım hamlesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, il genelinde yeni altyapı hatları yapımı, mevcut altyapıların yenilenmesi ve dere ıslahları için başlattığı yatırım hamlelerini sürdürüyor.

İSU Darıca'da yatırım hamlesi
Paylaş

İSU’nun yatırım atağı kapsamında, Darıca’nın muhtelif cadde ve sokaklarında başlattığı içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları yapımının yanında dere ıslahı ile ilgili altyapı çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Hizmet sahası içinde yer alan yerlerde ayırım gözetmeksizin yatırımlarını sürdüren İSU, Kocaeli sanayisinin kalbinin attığı bölgelerdeki nüfusun yoğun olmasından dolayı; başta içme suyu temini olmak üzere birtakım altyapı sorunları ile karşılaşabiliyor. İSU, bir yandan mevcut altyapı sorunlarını çözme noktasında adımlar atarken bir yandan da bölgenin gelecekteki durumunu göz önünde bulundurarak hareket ediyor. Altyapısı yetersiz ve sağlıksız olan bir yerde konforlu ve çağdaş bir yaşamın mümkün olamayacağının bilincinde olan İSU, şehrin sağlıklı altyapıya kavuşması için yatırımlarını kararlıkla sürdürüyor.

 

20 KİLOMETRE ALTYAPI


Projelerini hayata geçirirken son teknolojinin bütün nimetlerinden sonuna kadar yararlanan İSU,  Darıca ilçesine bağlı, Abdi İpekçi, Sırasöğütler, Nene Hatun, Bayramoğlu, Osmangazi ve Bağlarbaşı mahallelerinde toplamda 20 km uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu şebekesini tamamlayarak işletmeye aldı. Yine proje kapsamında yer alan ve özellikle yağmur sularının tahliye edilmesinde önemli bir yere sahip olan derelerin ıslahı amacıyla başlatılan çalışmalarda Nenehatun Deresi’nin yaklaşık 100 metre uzunluğundaki kısmının da ıslahı yapılıyor. İSU, ıslah çalışmaları tamamlanma aşamasında olan Nenehatun Deresi’nin yerleşim alanları içerisindeki bölümlerinde geçmiş yıllarda da bazı ıslah çalışmaları yapmıştı.


MALİYET 11 MİLYON LİRA


Bu yılın bahar aylarında başlayan ve 11 milyon liraya mal olan projenin hayata geçirilmesiyle birlikte söz konusu mahallelerde yaşayan vatandaşlar, sağlıklı, kaliteli ve modern altyapıya kavuştu. Yapılan yatırımlarla birlikte bölge halkı yakın gelecekte altyapı problemleri ve su sıkıntısı ile karşılaşmayacak. İSU Genel Müdürlüğünün altyapı çalışmalarını tamamladığı bölgelerde ikamet eden vatandaşlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu parke, bordür ve asfaltlama gibi üstyapı çalışmalarıyla yenilenen cadde ve sokaklarda günlük yaşamlarını daha rahat bir şekilde sürdürebileceklerdir.

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
26 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı