29 Kasım 2020 08:38:47

ABD Ticaret Konsolosu Coronado “Ticari ilişkiler her şeyin üstündedir”

Amerika Birleşik Devletleri’nin sunduğu fırsatların sergilendiği Select USA Yatırım Zirvesi tanıtım toplantısı Kocaeli Sanayi Odası Merkez Ofis’te gerçekleştirildi. Programda konuşan ABD Ticaret Konsolosu Jhon Coronado “Biz kötü zamanlarda bile Türk firmalarından olumlu yanıtlar alıyoruz. Ticari ilişkiler her şeyin üstündedir” dedi.

ABD Ticaret Konsolosu Coronado  “Ticari ilişkiler her şeyin üstündedir”
Paylaş

Arif BULUT  -Dünyanın en çok yabancı yatırım çeken ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri’nin sunduğu fırsatların sergilendiği Select USA Yatırım Zirvesi tanıtım toplantısı  Kocaeli Sanayi Odası Merkez Ofis’te gerçekleştirildi. ABD Ticaret Ataşeliği koordinasyonunda Türkçe olarak gerçekleşecek toplantıda, ABD Ticaret Konsolosu Sn. John Coronado’ nun yanı sıra Ticaret Ataşe Yardımcısı Gökçe Tuncer ve Vize Memuru Fulya Soycan tarafından yapılan çalışmalar, iş bilirliği fırsatları, Select USA ve 10-12 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan Select USA Yatırım Zirvesi hakkında bilgi verildi. elect USA Yatırım Zirvesi, üst düzey iş dünyası ve hükümet liderlerinin, Amerika’daki güncel yatırım fırsatları hakkında görüşlerini sundukları zirvede, kaynaklar ve teşvikler hakkında yatırımcılar bilgi edinebilecek.


TİCARET BAĞLARINI KUVVETLENDİRMEK İSTİYORUZ
Programda ilk olarak konuşan ABD Ticaret Konsolosu Jhon Coronado “Biz Kocaeli Sanayi Odası ile beraber güçlü bir ticaret ilişkileri gerçekleştirmek istiyoruz. Buraya gelme amacımız zaten tam olarak bu. Ticaret Ataşeliği olarak biz ABD Ticaret Bakanlığı’na bağlı çalışıyoruz. İstanbul’da Ankara’da ve İzmir de ofislerimiz bulunuyor. Biz iki ülke arasındaki ticaret bağlarını kuvvetlendirmek istiyoruz. İkili ilişkiler kötü dönemlerden geçebiliyor. Biz kötü zamanlarda bile Türk firmalarından olumlu yanıtlar alıyoruz. Ticari ilişkiler her şeyin üstündedir” dedi.

 


AMAÇ BÜYÜMEYİ KOLAYLAŞTIRMAK
Sözlerini sürdüren Coronado  “Bizim en önemli görevimiz karşılıklı iki ülkenin ticari ilişkilerini kuvvetlendirmek . ABD’li firmalara Türk partner aradığı zaman biz de bu bağlantıları sağlıyoruz. Biz büyük ve küçük her türlü Türk firmaları ile çalışıyoruz” dedi. Coronado’nun ardından konuşan Ticaret Ataşe Yardımcısı Gökçe Tuncer ise “Programımızın amacı büyümeyi kolaylaştırmaktır. Sizi ABD’de ki firmalarla bir araya getiriyoruz ve ortaklar bulmanızı sağlıyoruz. Buna ücretsiz danışmanlık hizmeti de diyebiliriz. ABD’nin her eyaleti ülke gibidir, kanunları farklıdır. Sizi bu konuda bilgilendiriyoruz. Her yıl programımıza talep kat kat artıyor” dedi. 

 

 

 

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
29 Kasım 2020
İmsak
06:05
Güneş
07:32
Öğle
12:49
İkindi
15:31
Akşam
17:56
Yatsı
19:17