27 Ekim 2021 Çarşamba 13:45:01

AGED’in yarışmasında BİLNET’in başarısı

Atık Kağıt ve Geri Dönüşümcüler Derneği’nin (AGED), ülke genelinde düzenlediği "Okullar Sıfır Atık İçin Yarışıyor" yarışması sonuçlandı. BİLNET öğrencileri 2. Oldu

AGED’in yarışmasında BİLNET’in başarısı
Paylaş

İZMİT Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesinde bulunan, anasınıfından Anadolu ve Fen Lisesine 58 derslikten oluşan BİLNET Okullarında kağıt, plastik ve elektronik atıkların toplanması için ayrı ayrı her koridorda bulunan özel çöp kutuları yıl içerisinde atıklarla doldu. Öte yandan öğrencilere atıkların geri dönüşümüyle ilgili, onların duyarlılığını artırmak amacıyla yine eğitim sürecinde birçok etkinlik düzenlenmişti. Yazar Sima Özkan, evsel atıkların ayrıştırılmasıyla ilgili seminer gerçekleştirirken, ortaokul öğrencileri “Orman” isimli oyunlarıyla çevreye duyarlılığa dikkat çekmişti.

 

ALKIŞ ALDILAR

Atık Kağıt ve Geri Dönüşümü konusunda bilinçlendirilen öğrenciler AGED’in düzenlediği yarışmada dereceye girerek bunu kanıtlamış oldu. Özellikle ilkokul öğrencilerinin kampanyaya yoğun ilgi göstermesi dikkat çekerken bu durum okul yönetimini ayrıca sevindirdi. Öğrenciler, “Atıkları dönüştür, dünyayı değiştir” şeklindeki mesajlarıyla da alkış aldı.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
27 Ekim 2021 Çarşamba
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı