21 Ocak 2021 Perşembe 01:28:21

Aman dikkat dolandırılmayın!

Kolay yoldan para kazanmak için her yolu mubah sayan sahtekarlar, son dönemde bunu sosyal medya sitelerine verdikleri reklamlar üzerinden, yönlendirdikleri internet siteleri ile yapıyor. Vatandaş indirimli marka ürünü beklerken, kargodan paçavra çıkıyor.

Aman dikkat dolandırılmayın!
Paylaş

Abbas ÇAKAR-İnsanların emeğine göz diken dolandırıcılar,   son dönemlerde özellikle sosyal medya üzerinde verdikleri  reklamlar ile vatandaşları avlayarak mağdur ediyor.  Sosyal medyada dolaşan vatandaşlar,  tanınmış bir markaya ait ayakkabı, giysi veya aksesuarın indirimli  olarak satışta olduğunu görünce hemen reklama tıklıyor.   Gayet güzel görünen   al benisi yüksek görseller ile  markaya ait ürünü indirimli pazarlayan  dolandırıcılar,  hızlı kargo, güvenli teslimat,  şaffaf  poşet gibi  sloganlar ile  insanları tuzağa düşürüyor.

 

PAÇAVRA ÇIKIYOR

Yönlendirildiği  site üzerinden sipariş veren ve kapıda ödeme seçeneğini seçen  vatandaşa ürün her ne hikmetse kargo firmasının poşetinde   geliyor.  Vatandaş gelen ürünü görmeden ödemeyi yaptığında ise  aldığı ile alakasızn ve değersiz  ürünler ile karşılaşıyor.  Vatandaş her ne kadar ürünü iade etmek istesede, kargo poşetinde bulunan  iletişim numarasına veya  gönderici firmanın internet üzerindeki numaralarına ulaşılmıyor.

 

 

YOLUNA DEVAM EDİYOR

Mağdur edilen vatandaş uğraşmak istemediğinden şikayetçi olmuyor. Dolandırıcılar   ise,  dolandırdıkları miktar düşük olduğundan, insanların kendisini şikayet etmeyeceğinden  emin yoluna devam ediyor. Son dönemde  en çok gömlek, tişört ve ayakkabı ile aksesuar ürünlerinde, benzer dolandırıclıkların yaşandığı ileri sürülüyor.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
21 Ocak 2021 Perşembe
İmsak
06:44
Güneş
08:12
Öğle
13:17
İkindi
15:48
Akşam
18:11
Yatsı
19:34