23 Kasım 2020 Pazartesi 22:43:03

Kocaeli’den Diyarbakır annelerine destek

Çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin, HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine destek için, Kocaeli'den 50 sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcisi Diyarbakır'a gitti

Kocaeli’den Diyarbakır annelerine destek
Paylaş

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri olarak, ilimizi temsilen Memur-Sen, KİHMED, TÜGVA, Kızılay, İlim Yayma Cemiyeti, MİKAV, İDEBİR ve Umuttepe Cami Derneği üyeleri Diyarbakır’da oturma eylemi yapan annelerle buluştu.

 

ANNELERİN ELLERİNİ ÖPTÜK

Evlatları için mücadele veren annelerin mübarek ellerinden öptüklerini ve "Feryadınız feryadımızdır, mücadeleniz mücadelemizdir" diyerek desteklediklerini belirten Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık, şöyle konuştu: "On binlerce insanımızın kanıyla varlığını devam ettiren bir örgüte karşı verilecek dayanışmanın bayraklaşan adıdır Diyarbakır anneleri. Kaos ve karanlığın baronluğuna soyunan katillerin maskelerini düşüren, uluslararası güçlerin maşası olmaktan öteye gidememiş kan dökücülerin kirli hesaplarını altüst eden çığlığın adıdır. Merhameti, aile olmanın azizliğini, anne olmanın ve evlat sevgisi taşımanın yüceliğini hiçbir gücün yenemeyeceğini gösteren en insani refleksin adıdır."

 

DESTEĞE GELDİK

"Aslan yürekli annelerimize desteğe geldik. ‘Cennet anaların ayağı altındadır’ şiarınca annelerin feryatlarına duyarsız kalmadıklarını dile getiren Yaşlık, şunları kaydetti: "En içten samimiyetimizle terör örgütü PKK'nın karanlığına karşı direnen annelerimizin yanında olduğumuzu beyan ediyoruz. Amasız, koşulsuz şekilde PKK ve destekçilerinin, anne ve çocuklarımıza yaptığı zulüm ve katliamlarında tarafımız devletimizin, annelerimizin ve çocuklarımızın yanıdır.”

 

 

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
23 Kasım 2020 Pazartesi
İmsak
06:05
Güneş
07:32
Öğle
12:49
İkindi
15:31
Akşam
17:56
Yatsı
19:17