15 Haziran 2021 Salı 15:07:59

CHP'de delege seçimlerine ilgi yok!

CHP’nin İzmit Belediyesi’ni kazanmasının ardından delege seçimlerinin büyük heyecana sahne olması bekleniyordu. Fakat, üyeler delege seçimlerine ilgi göstermedi. CHP, geçmişte olduğu gibi “Sen, ben, bizim oğlan” şeklinde delege seçimleri yaptı

CHP'de delege seçimlerine ilgi yok!
Paylaş

İLGİSİZ KALDILAR

CHP’nin İzmit Belediyesi’ni kazanmasının örgütleri hareketlendirmesi, delege seçimlerinden itibaren partililerin görev almak için yarışması bekleniyordu. Fakat mahallelerin neredeyse tamamında üyeler delege seçimlerine ilgisiz kaldı. CHP, seçim için gerekli molan 3’te bir delege imzasını bile zor buldu. Birçok mahallede üyeler evlerinden getirildi ve yeter sayıya ulaşıldı.

 

ARTIK YETER!

ÜYELERİN delege seçimlerine olan ilgisinin geçen kongre döneminin dahi gerisine düşmesi, kafalarda soru işareti bıraktı. Bazı üyeler, “Her dönem aynı insanlar delege seçiliyor. Biz de figüran olarak oy kullanıyoruz. Artık yeter!” dediği ve bu sebeple seçimlere ilgi göstermediği öğrenildi. Yani, CHP en güçlü olduğu İzmit’te, “Sen, ben, bizim oğlan” diyerek delege belirlemeye devam etti.  

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
15 Haziran 2021 Salı
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı