20 Ocak 2021 Çarşamba 10:18:12

Alikahya Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sevgi Koyun, Alikahya otobüslerinin şehir içine girmesini istediklerini, bu konuda artık Büyükşehir Belediyesi'nin bir adım atması gerektiğini dile getirdi

Paylaş

Merhaba sevgili okur.
Bu hafta Alikahya Cumhuriyet Mahallesi'nin misafiri olduk.
2000 yılında kurulan bölge çok yeni bir mahalle.
Mahallenin muhtarı ise Sevgi Koyun.
2007 yılında ara seçimle muhtar olan ve 4. dönemini yürüten Sevgi Koyun, hem güler yüzlü hem de başarılı bir kadın muhtar.
Mahallenin çok sevdiği bir isim olan Koyun, mahallelilerin taleplerini İzmit Belediyesi'ne iletiyor ve çözümler üretilmesini sağlıyor.
Mahallesi hakkında bizlere bilgi veren Koyun'un tek talebi Alikahya otobüslerinin şehir içine girmesi.

 

O DURAKLARDA İNMEK İSTİYORUZ

İZMİT'İN yeni mahallelerinden biri olan Alikahya Cumhuriyet Mahallesi'nde oturan vatandaş, Alikahya otobüslerinin diğer otobüsler gibi şehir içine girmesini istiyor. Bu konuda talebini yetkililere bildiren mahalle muhtarı Sevgi Koyun, "Yuvam'ın ulaşım konusunda sıkıntısı var. Yuvam araçları ne yazık ki şehir içerisine giremiyor, yan yolda yolcularını indiriyor. Yahya Kaptan gibi diğer mahallelerin otobüsleri şehir içerisine girebiliyorken 8 bin nüfusu olan Yuvam'ın otobüsleri neden şehir içine giremiyor, anlayamıyorum. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi'nin bir karar almasını istiyoruz. Bizler de diğer insanlar gibi şehir merkezindeki duraklarda inmek istiyoruz" dedi.

 

ANAOKULU İSTİYORLAR

Mahallelinin taleplerini anlatan Koyun, şunları söyledi: "Mahallemizdeki oturanlar bölgemizde daha çok anaokulu ve kreş istiyor. Mahallemizde çalışan insan sayısı çok fazla. Bu yüzden anne ve babalar, evlatlarını güvenle bırakabilecekleri kreşler istiyor. Biz halkla belediye arasında bir köprüyüz. Ben bir muhtar olarak bana iletilen sorunları belediyeye aktarıyorum. Bunun çözümü için de takibimi yapıyorum.

 

PAZAR SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Çetin Emeç Caddesi'nde de yağmursuyu için bir çalışma yapılması gerekiyor. Mahallemiz eğimli olduğu için bazı alt kattaki evleri su basabiliyor. İSU'nun burada bir çalışma yapması gerekiyor. Su giderleri noktasında bir proje başlatması lazım. Bunun dışında bir de mahallemizdeki kapalı pazar yeri sorununun çözülmesini istiyoruz."

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
20 Ocak 2021 Çarşamba
İmsak
06:44
Güneş
08:13
Öğle
13:16
İkindi
15:47
Akşam
18:10
Yatsı
19:33