29 Temmuz 2021 Perşembe 22:13:45

Ömerağa bekçi istiyor

İzmit Ömerağa Mahallesi Muhtarı Adnan Ulusoy, mahallede gece saatlerinde güvenliğin sağlanması için bekçilerin görev yapmasını istedi, bu konunun önemine değindi

Ömerağa bekçi istiyor
Paylaş


Merhaba sevgili okur.
Bu hafta misafiri olduğumuz mahalle; İzmit Ömerağa Mahallesi.
İzmit'in merkezinde olan gözde bir mahalle.
Mahallenin muhtarı Adnan Ulusoy.
1989 yılından 2016 yılına kadar Ömerağa Mahallesi Muhtarlığı görevini yürüten Kamil Ulusoy'un oğlu.
Adnan Ulusoy, babasının hayatını kaybetmesinin ardından yapılan ara seçimle muhtarlığa getirildi, 2019'daki yerel seçimlerde de ikinci kez muhtar seçildi.
3 bin 500 civarında mahalle sakini olan Ömerağa'da mahalleliden çok esnaf var.
Mahallenin şuan için en büyük sorunu; güvenlik.
Mahalle muhtarı Ulusoy, gece bekçilerinin mahallede daha çok görmek istediklerini söyledi.
İyi okumalar…

 

İZMİT Ömerağa Mahallesi Muhtarı Adnan Ulusoy, mahallesi hakkında bizlere bilgiler verdi. Mahallede esnafın çok fazla olduğunu söyleyen Ulusoy, sıkıntıları dile getirdi: "Mahallemiz iş yeri ağırlıklı bir bölge, mahallemizin esnafına hizmet ediyor, onların fikirlerini alıyoruz. Mahallemizde trafik sıkışıklığı çok fazlaydı, geçmiş dönemdeki İzmit Belediyesi yönetimiyle burada çalışmalar yaptık. Kaldırımları genişlettik, yolları daralttık cepler yaptık, trafik akışını düzenledik.  Esnafların onayını alarak bu çalışmaları yaptık. Şimdi ise İstiklal Caddesi'ne el atılacak, bu sokağın kaldırımları çok kötü durumda. Ara sokaklarda kademe kademe çalışmalar yapılacak. Fatma Kaplan Hürriyet kadrosunu tamamen oluşturduğunda daha güzel çalışmalar yapılacak.

 

GÜVENLİK İÇİN BEKÇİ
Mahallemizde çok fazla kafeterya açılmaya başladı, genç nüfus çok fazla. Bunun yanında ne yazık ki bazı yerlerde illegal işler dönmeye başladı. Birkaç gündür emniyet güvenlik kapsamında kimlik sorgulamaları yapılıyor. Mahallemizde gece geç saatlerde güvenlik sorunları yaşanıyor. Mahallemizde güvenliğin daha çok sağlanması için bekçilerin olmasını istiyoruz. Kentin merkezi olan mahallemizde bekçilerin güvenliği sağlaması gerekiyor. Diğer bir konu ise masaj salonları. Bu isim adı altında bu bölgede yasal olmayan işler dönüyor. Bu konuda yetkililer adım atmalı, bu yerlerin denetimini gerçekleştirmeli.

 

TRAFİK ZABITALARI
GÖREVİNİ YAPMIYOR!

Şehir içindeki trafik polislerinin yükünü hafifletmek adına Büyükşehir Belediyesi, trafik zabıtalarına motor eğitimi aldırdı. Şehir içi trafiğini trafik zabıtaları yönetecekti. Ama olmadı. Sadece bizim mahallemizdeki trafik akışından örnek vermek gerekirse zabıtalar işini yapmıyor. Elindeki telefonlara bakmaktan trafiğe bakamıyor, hiçbir şey yapmıyor. Sonuç olarak da şehir içi trafiği kilitleniyor. Bu adamların aldığı maaşa yazıktır. Bu kenti yöneten yetkililer bunun farkında değiller mi? Bu konu çok ciddi. Şehir merkezindeki trafik zabıtaları trafik noktasında verilen görevi tam anlamıyla yerine getirmeli.

 

DİLENCİLER BIKTIRDI

Mahalledeki ana caddede yani Yürüyüş Yolu'nda ya da ara sokaklarda dilencilerden geçilmiyor, her yerde her köşe başında insanın dini duygularını sömüren dilenciler var. Buna bir çözüm bulunmalı. Dilencilere ya emniyet ya da zabıta ekipleri müdahale etmeli. Diğer bir sıkıntımız ise insanların müzik durakları dışındaki alanlarda rastgele müzik yapması. Evet müzik harika bir şey, şehre renk de katıyor ama bunun bir yeri var. Belediye müzik durakları yapmış. Müzik yapmak isteyenler bu durakları kullanabilir. Ama her köşe başında müzik yapmak hem burada oturanları hem de bazı esnafı rahatsız ediyor. Evet şehrin merkezi burası ama burada da oturan insanlar var. Belki hastası vardır sınava hazırlanan öğrencisi ya da cenazesi. Bu yüzden müzik konusunda daha dikkatli olunmalı."

 

Mahalle muhtarı Adnan Ulusoy, çevre esnaflarından Keyf-i İkram'ıon sahiplerinden Şakir Levent ile mahalle konusunda sık sık bira araya gelerek, fikir alışverişinde bulunuyor

Muhtar Adnan Ulusoy, azası Merih Ulusoy ile birlikte mahalle için yoğun bir tempoyla çalışıyor.

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
29 Temmuz 2021 Perşembe
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı