17 Ocak 2021 22:30:36

3 hastanenin önüne çadır kurulacak

Kocaeli’de pandemi hastanesi olan İzmit SEKA Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma ile Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önüne koronavirüs teşhisi için çadır kurulacak

3 hastanenin önüne çadır kurulacak
Paylaş

 

Burçin SAĞLAM AYSU - TÜRKİYE’DE 81 ilde belirlenen pandemi hastanelerinin bahçesinde teşhis çadırları kurulmaya başlandı. Ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi koronavirüs belirtileri görülen kişilere ilk teşhis, hastane binasının dışında kurulan bu çadırlarda konuluyor. Kocaeli’de ise İzmit SEKA Devlet Hastanesi ile birlikte Derince Eğitim ve Araştırma ile Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi pandemi hastanesi olarak seçilmişti.

 

BU ÜÇÜNE GÖNDERİLİYOR

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmit SEKA Devlet Hastanesi ile Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde pandemi hastalarının tedavileri yapılıyor. İlimizde bunlarında dışında kalan diğer özel ve devlet hastanelerinde koronavirüs şüphesi ile gözetim altına alınan ve testleri pozitif çıkan hastalar Derince Eğitim ve Araştırma, SEKA ve Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilerek burada tedavi altına alınıyor.

 

ÖNCE ÇADIR SONRA HASTANE

Şimdi ise bu hastaneler önüne çadırlar kurulacak. Çadırlarda sağlık personeli tarafından, vatandaşların başvuruları alınıp koronavirüs şüphesi bulunanların ilk değerlendirmeleri yapılıyor. Ön değerlendirmede hasta şüpheli görülürse hemen müdahale ediliyor ve tedavisi için gerekli birime sevk ediliyor. Bu sayede hastaneler için ekstra kapasite oluşturulurken pozitif teşhisi konulan kişilerin de virüsü diğer hastalara bulaştırmasının önüne geçiliyor.

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
17 Ocak 2021
İmsak
06:45
Güneş
08:15
Öğle
13:15
İkindi
15:44
Akşam
18:06
Yatsı
19:30