26 Eylül 2021 12:13:58

BİLNET sınıfları evlere taşıdı

Türkiye’de koronavirüs salgının ortaya çıkmasıyla birlikte okullar da tatil edildi. Ancak bu durum eğitimin aksamasına neden olmadı. BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, online eğitim sistemiyle adeta sınıfları evlere taşıdı

BİLNET sınıfları evlere taşıdı
Paylaş

 

İZMİT Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan ve okul öncesi eğitimden Anadolu ve Fen Lisesine kadar 58 derslikten oluşan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, koronavirüs salgını sırasında diğer okullar gibi tatile girdi. Ancak okul yönetimi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği ders programına uygun şekilde bu dönemde uzaktan eğitim olarak da adlandırabileceğimiz online eğitim sistemine çok hızlı bir geçiş yaptı. Okulda verilen derslerin neredeyse hepsi bu sistemle evlerde gerçekleşti. Canlı sınıflar, eğitici videolar, görsel takiple Matematik, Fen, Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar dersleri öğretmenlerin kontrolünde devam etti. Deneyler, sınavlar bile online sistemle gerçekleşti.

BOŞLUK DEĞERLENDİRİLDİ
BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, koronavirüs dönemini yalnızca eğitimi aksatmadan devam ettirerek değil, özellikle sağlık çalışanları için kendi imkanlarıyla siper maske ve dezenfektan üreterek de değerlendirdi. Okul yönetimi, yüz yüze eğitime verilen bu arada peyzaj çalışmalarıyla okulun çehresini değiştirerek, tatil dönüşü öğrencilere sürprizler yapmak için çalıştı. BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan boşluğu iyi değerlendirmeyi başardı.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
26 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı