20 Ocak 2021 Çarşamba 10:08:31

Hür bir sendikacılık için Diyanet Birlik-Sen

Diyanet Birlik-Sen Kocaeli İl Temsilcisi olarak seçilen Ali Yağız, “Hür ve itibarlı bir sendikacılık için Diyanet Birlik-Sen” dedi

Hür bir sendikacılık için Diyanet Birlik-Sen
Paylaş

İLİMİZDE bir yıl önce kurulan Diyanet Birlik-Sen Kocaeli Şubesi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Diyanet Birlik-Sen Kocaeli İl Temsilcisi olarak seçilen Ali Yağız, “Biz herkesin sendikasıyız” diyerek çalışmaları hakkında gazetemize bilgi verdi. Yağız, şunları söyledi: “Yeni kurulan sendikamızın genel merkezi Ankara’da. Sendikamız sahayı iyi bilen çalışanların sorunlarını yaşamış insanlardan oluşuyor. Diyanet çalışanlarının sorunlarının çözümü bizim sendikamızda. Sorunları çözmek için elimizden gelen her gayreti sarf ediyoruz.

 

HERKESİN SENDİKASI

Beni genel merkez sağ olsunlar yol arkadaşı olarak kabul ettiler ve il temsilcisi olarak seçtiler. Bizim sendikamız herkesin sendikası. Din görevlilerinin siyasi görüşü, dünyaya bakış açısı ne olursa olsun bizin sendika çatımız altında olmak onlara farklı ve güzel gelecek. Biz sendika olarak herkese eşit mesafede duruyoruz. Bizim tek derdimiz din görevlisi arkadaşlarımızla daha iyi bir sendika çatısı altında sorunlarımıza cevap bulmak. Umarım bu süreci başarılı bir şekilde yürütürüz.

 

KARARLI BİR TAVIRLA

Hür sendikacılık ilkeleri içinde kalarak Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak amacıyla siyasetin dışında şahsiyetiyle hak arama mücadelesine katkı sağlamak üzere kurulan diyanetin sendikası Diyanet Birlik-Sen; diyanet çalışanı olmak ortak paydasında buluşarak çalışanlar arasında ayrım yapmadan diyanet çalışanlarına hizmet etmeyi esas aldı. Ve bu amaç doğrultusunda faaliyet belirleyen ilkeli ve doğru sözlü bir sendikadır.  Doğru nereden ve kimden gelirse gelsin yanında olmak, yanlış ve haksızlıkta kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında durmak ve kararlı bir tavır sergilemek sendikamızın vaz geçilmez ilkesidir.

 

HOŞGÖRÜ VE BİRLİK

Sendikamız itibarlı bir sendikacılık için eğilmeden, bükülmeden, kimseye boyun eğmeden, hakkı ve doğruluğu savunarak diyanet çalışanlarından yana tavır ve duruş alır. Sendikamız hayatın her safhasında olduğu gibi sendikacılıkta da Diyanet Birlik- Sen farkındalığını hissettirerek güçlünün, siyasetçinin, idarecinin yanında değil, daime hakkın, doğrunun, haklının ve çalışanların yanında duruş alır. Diyanet çalışanları arasında ayrım yapmaz, kimseyi sendikal üyeliklere göre değerlendirmez, ötekileştirmenin karşısındadır. Kimseye kara çalmaz, doğruluktan, samimiyetten hoşgörüden dirlik ve düzenlikten ayrılmaz.

 

TEŞKİLATIN HİZMETİNDE

Diyanet Birlik-Sen hiç bir zaman hiç bir şekilde üyem olsun diye ahlaksızlığın çirkefliğin içinde olmaz. Yalana dolana itibar etmez. İftira atanlar gibi olmaz. Sendikal üstünlük sağlamak amacıyla din görevlisine yapılan baskının, sindirmenin ve fitnenin hiç bir zaman içinde yer almaz. Sendikamız birliği ve dirliği savunur. Sevgi saygı ve hoş görü olmazsa olmazımızdır. Birlik ve beraberlik içinde din hizmetine katkı sağlamak vaz geçilmez ilkemizdir. Sendikamız devletine sadakatli, milletine sevdalıdır. Peygamber mesleğinin gerçek varisi olan din görevlilerinin ve diyanet teşkilatının hizmetkarıdır.

 

ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Müslüman Türk milletine hizmet etme görevi olan diyanet teşkilatımızın güzide personelinin ayrımcılık yapmadan hakkını hukukunu aramak sendikamızın da kuruluş amacıdır. Onun için gelin size değer veren, sizin için canıyla başıyla mücadele eden, sizi önemseyen, sizi herkesin karşısında savunan, çalışma şartlarınızı düzeltmek için proje üreten Diyanet Birlik-Sen’e destek veriniz üye olunuz. Size Değer vermeyenlerle, varlığınızla yokluğunuzun farkında olmayanlarla yollarınızı ayırınız. Artık Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kocaeli’de Diyanet Birlik Sen Teşkilatı oluşturulmuş ve çalışmalarına başlamıştır.”

 

 

Ali Yağız kimdir?

1983 İzmit doğumlu olan Ali Yağız, Emirhan Divanı Sofuoğlu Mahallesi Cami İmam Hatibi. Hafızlığını Mehmet Ali Paşa Camii’nde yapan Ali Yağız, önlisans mezunu, evli ve 3 çocuk babası.

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
20 Ocak 2021 Çarşamba
İmsak
06:44
Güneş
08:13
Öğle
13:16
İkindi
15:47
Akşam
18:10
Yatsı
19:33