27 Ekim 2021 Çarşamba 13:02:27

Romanlar parti kurdu

Son yerel seçimler öncesinde CHP’den AK Parti’ye geçen Hüseyin Akbulut, “Romanların partisi” dediği Güzel Parti’yi kurdu. Akbulut, resmi evrakların teslim edildiği partinin kurucular kurulunu ile henüz açıklamadı

Romanlar parti kurdu
Paylaş

Kocaeli'de yaşayan ve bir süredir Romanların siyasi olarak tek çatı altında toplanması gerektiğini söyleyen Sesimi Duyan Yok mu Derneği Başkanı Hüseyin Akbulut, projesini resmileştirdi. Bir süredir Akbulut’un üzerinde durduğu siyasi partinin adının Güzel Parti olacağı ve partinin kuruluş evraklarının İçişleri Bakanlığı’na teslim edildiği öğrenildi.

 

CHP’DEN AK PARTİ’YE GEÇMİŞTİ

Ailesi ile birlikte CHP’li Sefa Sirmen’in belediye başkanlığı döneminde CHP’de siyaset yapmaya başladığı belirtilen Hüseyin Akbulut, son yerel seçim sürecinde ise CHP’den istifa ederek AK Parti saflarına katılmıştı.

 

KURUCULARI AÇIKLAMADI

Resmi prosedürlerin tamamlandığı Güzel Parti Genel Başkanı olarak Hüseyin Akbulut ve çalışma ekibinin nasıl bir çalışma yürüteceği merak ediliyor. Ancak Akbulut, partinin kurucular kurulunda kimlerin olacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
27 Ekim 2021 Çarşamba
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı