Kaymakam Cinbir, okul müdürleriyle görüştü

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen ile İzmit’teki Anaokulları ve İlkokulların Okul Müdürlerinin katıldığı toplantıda görüşülen konularla ile ilgili bilgi verme amaçlı toplantı düzenledi.

Kaymakam Cinbir, okul müdürleriyle görüştü
Paylaş

Atakan KIZILKAYA- Kaymakam Cinbir toplantıda okul müdürlerine yüz yüze eğitim hakkında konuştu.

 

TEDBİRLER PAYLAŞILDI

 

“21 Eylül 2020 günü anaokulları ve ilkokul 1. sınıflar için başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili yapılan hazırlıklar değerlendirildi.

 

Kovid-19 salgınından korunma ve virüs bulaşının engellenmesine yönelik alınan tedbirlerin eksiksiz uygulanması, yaşanması muhtemel herhangi bir sıkıntıda hızlı müdahale ve ilgililerle zamanında iletişim kurulmasının gerekliliği ve faydaları okul yöneticileriyle bir kez daha paylaşıldı.

 

Zor ve çetin bir süreçte olunduğu gerçeği ve bilinciyle; okul yöneticileri ve öğretmenlerin velilerle her zamankinden daha fazla ve devamlı iletişim halinde olmaları gerektiği vurgulandı.

 

Uzun bir aradan sonra tekrar başlattığımız yüz yüze eğitime devam edecek çocuklarımızın Koronavirüs salgınından korunabilmesi için okullarımızın yaptığı hazırlıklar ve aldığı tedbirlerin yanısıra;

 

Çocuklarımızın yaşadığı aile ve bulunduğu çevrede alınan tedbirlerin de çok önemli olduğu bilinciyle toplumun her kesiminde gerekli farkındalık ve duyarlılığın oluşturulması için yapılanlar ve yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

 

Taşıma yoluyla eğitime erişimi yani okullara ulaşımı sağlanan özel eğitime gereksinim duyan özel çocuklarımız ve normal eğitim gören öğrencilerle ilgili alınan tedbirler ve yapılan planlamalar değerlendirildi.” dedi.

 

HAZIR MISINIZ?

 

Kovid-19 salgınından vatandaşlarımızın korunması ve virüs bulaşının engellenmesine yönelik olarak; Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun belirlediği esaslar çerçevesinde alınan tedbirlerin uygulanması ve kısıtlamalara uyulmasının önemini vurgulayan Kaymakam Cinbir “ Evet değerli İzmitliler okullarımız yüz yüze eğitime hazır, sizler hazır mısınız? Bu süreçte İzmitli hemşehrilerimizden alınan tedbirlere uymak suretiyle desteklerini bekliyoruz.

 

TEMİZLİK, MASKE VE MESAFE

 

Özellikle temizliğe dikkat edilmesi, maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına uyulması hususlarında azami hassasiyet gösterilmesini istiyoruz.

Okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz devamlı kendileri ile iletişim halinde olacaklar ama yüz yüze eğitim için okula gelecek öğrencilerimizin birlikte yaşadığı aile bireylerinden herhangi birinde Kovid-19 şüphesi olması halinde; çocuğu okula göndermeden önce okul yönetimi ve sağlık birimlerimizle iletişime geçmelerinin zaruri ve önemli olduğunu belirtmek istiyorum.

 

BİZ HAZIRIZ

 

2020-2021 eğitim öğretim yılının milletimiz için güzellikler ve hayırlara vesile olması temennisiyle; öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Bu süreçte İzmit’teki bütün kurum ve kuruluşlarımız ile öğretmenlerimizin yanında ve emirlerinde olmaya devam edeceğiz. Biz hazırız ancak unutmayalım ki hep birlikte başarabiliriz.” dedi.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30