Karamollaoğlu kongreye telekonferansla bağlandı

Saadet Partisi’nin 7’nci olağan kongresine telekonferans yönetimi ile katılan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bu ülkede vicdanlılar ve vicdansızlar arasında bir mücadele olduğu idrak edilmelidir” dedi.

Karamollaoğlu kongreye telekonferansla bağlandı
Paylaş

Arif BULUT- Saadet Partisi’nin 7’nci olağan kongresi Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongrede 569 delege 25 asil, 25 yedek il yönetim kurulu üyesini, 5 asil, 5 yedek il disiplin kurulu üyesini ve 26 büyük kongre delegesini seçti. Mevcut Başkan Zafer Mutlu’nun yeniden il başkanlığı görevine seçildiği kongreye telekonferans yönetimi ile katılan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bu ülkede vicdanlılar ve vicdansızlar arasında bir mücadele olduğu idrak edilmelidir. İnancınız, yaşam tarzınız ne olursa olsun gelin el ele yaşana bilir bir Türkiye inşa edelim. Bu ülke hepimizindir” dedi.

 

BUNALIM İÇERİSİNDEYİZ

 

Kongreye katılmayı gerçekten aruzu ediyordum” diyerek sözlerine başlayan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “ Bugün ki şartlarda daha coşkulu ve kalabalık kongreleri yapmak istiyorduk. Ama bu şartlarda bile yine coşkumuz, heyecanımız yüksektir. Saadet Partimiz ülkemiz tek kurtuluş reçetesidir. Küresel bir bunalımın içerisindeyiz. Siyasi mücadelemiz her zamankinden daha fazla bir öneme sahiptir. Bugün ülkemizi milletimizi üzen, yoran şeyleri saymakla bitiremeyiz. En önemli meselemiz kutuplaşmadır. Hukuksuzluk ve liyakate önem vermemek şeffaflıktan uzak bir anlayışın altındayız. İsraf, rüşvet ve yolsuzluğa sıkıştırıldık” dedi.

 

HİÇ OLMADIĞI KADAR KUTUPLAŞMA VAR

 

Sözlerine devam eden Karamollaoğlu, “Saadet Partisi bu ülkenin sorunlarına ve bu sorunların çözümüne hakimdir diyen Karamollaoğlu, “Kutuplaşmayı bitirmeli, herkes için adaleti sağlamalı, liyakati etkin kılmalı, ekonomide adil paylaşımı sağlamalıyız. Ahlaki ve manevi değerlerin ihyasını sağlamak ve şahsiyetli bir dış politikayı inşa edeceğiz. Türkiye son yıllarda hiç olmadığı kadar kutuplaştırıldı. En kısa zaman bu kutuplaşmayı ortadan kaldırmalı toplumsal iç barışı sağlamak hepimizin görevidir. Farklı olan insanların birlikte yaşayacağı bir ülkeyi inşa etmek zorundayız. Bizim dönemimizde adalet kişinin partisine göre değişmeyecek, adalet herkes için aynı işler hale gelecek” dedi.

 

KİMSE KENDİNİ KANUNLARIN ÜSTÜNDE GÖRMEYECEK

 

Devletin en üst düzeyinden en uç noktasına kadar denetlenen bir sistem kuracağız. Her kurum denetlenecek. Hükümetin tüm finansal hareketleri de buna dahil olacak. Kimse kendini kanunların üstünde görmeyecek. “İktidar Avrupa bizi kıskanıyor” diyor. Allah size akıl fikir versin! İçeride esnaf ve vatandaş ekonomik bir bunalım içerisinde. Biz milli gelirimizi adil bir şekilde paylaşacağız. Kimsenin açlığa mahkum olmadığı bir Türkiye oluşturacağız. Huzur ve barış ülkesi için ahlaki değerlerimizi geliştirmeyi bir görev olarak görüyoruz. Yanlış dış politikalarımız nedeniyle bölgemizde kaos ortamı oluşmuştur. Bizim dış politikada şahsiyetli bir politikayı ortaya koymamız gerekiyor. Sömürülen tüm ülkeleri bir araya getireceğiz” dedi.

 

VİCDANLILAR VE VİCDANSIZLAR

 

İslam ülkelerini bir araya getirebilirsek emin olun ülkemize ve dünyaya barış gelir. Buradan bir batı düşmanlığı akıllara gelmemeli. Biz tüm ülkelerde barış ve huzur olsun isteriz. Ülkemizin sorunlarını ortaya koyduk. Çözüm önerilerimizi de takdim ettik. Biz bu konuları sürekli olarak gündeme getiriyoruz.  Bu ülkede vicdanlılar ve vicdansızlar arasında bir mücadele olduğu idrak edilmelidir. İnancınız, yaşam tarzınız ne olursa olsun gelin el ele yaşana bilir bir Türkiye inşa edelim. Bu ülke hepimizindir” dedi

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30