'Takımın kadrosunu ben değil, COVİD-19 belirliyor'

Misli.com 3.Lig 1. grup takımlarından olan Derince Belediyespor Kulübü, futbolcularından 9'unun test sonucunun pozitif çıkması üzerine, hafta sonu oynanacak karşılaşmada, sahaya çıkacak kadro oluşturmakta zorlanıyor.

'Takımın kadrosunu ben değil, COVİD-19 belirliyor'
Paylaş

Abbas ÇAKAR  - 3. Lig 1. Grup takımlarından olan Derince Belediyespor, şu sıralara Koronavirüs salgını nedeniyle oldukça zor günler geçiyor.  Sezonun ilk haftası 3,  ikinci haftası ise 6 oyuncusunda COVİD-19 testinin pozitif çıkması ve bu oyuncular ile temaslı 3 oyuncularına da test yaptırması  nedeniyle, kadrosundan  tam 12  oyuncu eksildi.  Haftasonu  yapılacak karşılamaya kadro  çıkartmakta zorlanan takımın antrenörü Uğur Balcıoğlu ," takımın kadrosunu ben değil, adeta covid-19 belirliyor" dedi

 

 

COVİD-19 BELİRLİYOR

Takım antrenörü Uğur Balcıoğlu,"Sezonun ilk haftası 3 oyunumuzun testi pozitif çıktı. Bu hafta başında 6 oyuncumuzun daha testi pozitif çıktı.  Ayrıca bu oyuncularımız ile temaslı 3 futbolcumuz da  şüphe üzerine test yaptırdı. Şu anda onlarında sonucunu bekliyoruz.  Toplamda 12 oyuncum şu anda  eksik.  Daha da kötüsü bu oyunculardan 3'ü de kaleci, dolayısıyla kalecimiz yok. Sezonun 2'inci maçı için  elimde 12 kişi futbolcu kaldı. Karşılaşmanın ertelenmesi için başvuruda  bulunduk.  Ertelenmez ise. U-19'da altyapıda oynayan gençleri, profesyonel yaparak kadroya alacağız ve maça çıkacağız. Takımın kadrosunu ben değil, COVİD-19 belirliyor” dedi.

 

 

ERTELENME TALEBİ

Derince Belediyesi Spordan sorumlu başkan yardımcısı Kemal Bayraktar’da federasyona maçın ertelenmesi konusunda başvuruda bulunduklarını ifade ederek, “Talebimiz kabul edilmez ise altyapıda alarak profesyonel yapacağımız U-19’da oynayan 2002 ve2003’lü oyuncularımız ile sahaya çıkacağız hayırlısı olsun” dedi.

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30