Dilovası Kaymakamı kendisine de ceza kesti mi?

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan Cemil Yaman’ın oğlu Hasan Hüseyin Yaman için düzenlediği bin 500 kişilik düğüne Dilovası Kaymakamı’nın katılıp katılmadığını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’a sordu.

Dilovası Kaymakamı kendisine de ceza kesti mi?
Paylaş

Atakan KIZILKAYA- AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlu Hasan Hüseyin Yaman’ın 5 Eylül günü düzenlenen yaklaşık 1.500 kişinin katıldığı ve sosyal medyadan tepki çeken düğüne İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Tükkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya soru önergesi yolladı.

 

İşte Türkkan’ın konu hakkında Bakan Soulu'ya sorduğu sorular:

 

“1- AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlu Hasan Hüseyin Yaman’ın 5 Eylül 2020 günü düzenlenen ve yaklaşık 1.500 kişinin katıldığı düğünde koronavirüs salgınına rağmen tedbirlere uyulmaması nedeni ile Dilovası Kaymakamlığı tarafından Karayolları Genel Müdürlüğü’ne 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesine göre Hıfzıssıhha Kurulu Kararı’na dayalı olarak en üst limitten 6.360 TL, düğün sahibi Yaman’a ve yemek şirketine de 3.180 TL para cezası verildiği doğru mudur?

 

2-Kaymakamlığın ceza kestiği düğüne Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın da katıldığı doğru mudur, Kaymakam Alkan, salgın tedbirlerine uyulmadığı gerekçesi ile ceza verilen bu düğüne tedbirlere uyulmamasına rağmen neden katılmıştır?

 

3-Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan kendisine de ceza kesmiş midir?

 

4-Tedbirlere uyulmaması nedeni ile Dilovası Kaymakamlığı tarafından kesilen cezalar ne zaman tahsil edilecektir?”

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30