Ünlü'den önemli açıklamalar

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, yarın ki kongre öncesinde gazetemize çok önemli açıklamalar yaptı. Ünlü, “Lüks ofislerde oturup, parayı başka yerlerden kazanıp, ülkücü hareket üzerinde etkisi olanların da etkisini bitireceğim. Fotoğraf ülkücülerini partiden ayıklayacağım” dedi

Ünlü'den önemli açıklamalar
Paylaş

Esra KORKUSUZ- MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, yarın gerçekleştirilecek olan il kongresi öncesinde gazetemize önemli değerlendirmelerde bulundu. Hedefinin milletvekilliği olmadığını ifade eden Ünlü, “Milletvekilliği kaçmaktır” dedi. “Lüks ofislerde oturup, parayı başka yerlerden kazanıp, ülkücü hareket üzerinde etkisi olanların da etkisini bitireceğim. Fotoğraf ülkücülerini partiden ayıklayacağım” diyen Ünlü’nün açıklamaları şu şekilde:

 

 

ÇOK DEĞİŞTİM

 

 

“Göreve geldiğim 2012 yılı ile 8 yıl sonra 2020’ye baktığımda çok farklı bir Aydın Ünlü görüyorum. 2020 yılındaki Aydın Ünlü, liderini daha çok anlayan, takip eden, basın açıklamalarının satır aralarındaki özel bilgileri alabilen, sistemi çözen, dava arkadaşlarına çok farklı bakan, onları önemseyen bir Aydın Ünlü’dür. O günden bu yana insanlara dokumadan siyasette kimsenin başarılı olamayacağını görerek bu noktada çalışma planımı değiştirdim.

Bu süreçte ülkücüleri kurumsallaştırdık ve 5 yıl düzenli ödeme yaparak kendi binamızı satın aldık.

 

 

YABANCI DİL ÖĞRENİYORUM

 

 

35 sene sonra üniversiteyi kazandım. Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü’nde okuyorum. Yani ben kendimi 2023’e hazırlıyorum. Siyasi bir tecrübem zaten var. Ama eğitim konusunda eksikliğimi gördüm, sınava girdim ve kazandım. Ben liderime inandığım için başardım. Benim sınavı kazanmam demek liderimin yanındayım demenin bir örneğidir. Bunun yanında, 50 yaşındayım ve bir yabancı dil öğreniyorum. Zengin bir Türkiye’ye herkes kendini hazırlasın. Böyle düşünen bir MHP il başkanıyla, haftada bir göstermelik basın toplantısı düzenleyen nasıl aynı olabilir?

 

 

MARKA OY ALACAĞIZ

 

 

Bizler, birileri gibi sokakta göstermelik fotoğraf vermiyoruz. 2023’ün alt yapısını hazırlamak için saha çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Önceden seçime 3 ay kala başladığımız çalışmalarımıza şimdi 3 yıl kala başlıyoruz. Çünkü ben asla başarısızlığı kabul etmiyorum. Sizler de göreceksiniz ki bu çalışmalarımız karşılıksız kalmayacak. Türkiye’de marka oy alacak bir MHP olacak. Çünkü artık dünyanın bile tanıdığı bir liderimiz var. Onun artık bu konuda yapacağı bir şey yok, o bizim önümüzü açtı ve artık biz bir şeyler yapacağız.

 

 

BÜYÜK FOTOĞRAFI ANLATACAĞIM

 

 

Ülkücü hareket kadrolaşması noktasında Liderimiz Devlet Bahçeli’nin zekası ve Cumhur İttifakı sayesinde hem bürokrasiye hem de belediyelere adım attık. Her şey istediğimiz gibi değil ama bu konularda biraz zaman lazım. Bizleri 20 yıldır Ak kadrolar yönetiyor. Bir şeylerin değişmesi için zaman gerekiyor. Yani bugün Tahir Büyükakın’ı da anlamak lazım, ilçe belediye başkanlarını da anlamak lazım. Yani bundan sonra büyük fotoğrafa bakacağız.  Kongrede ülkücülere büyük fotoğrafı anlatacağım. 2023’de Cumhur İttifakı’nın vatandaşa vereceklerini, neler yapacağımızı gerekirse vatandaşlarımıza tahtaya yazarak anlatacağız.

 

 

KOCAELİ KALE, BEN KOMUTANIYIM

 

 

Siyasi görüşü ne olursa olsun kırmızı çizgileriyle uyuştuğumuz her vatandaşa kapımız açık. Ezanımla, bayrağımla problemi olmayana kapımız açık. MHP’nin kurumsal kimliğine zarar vermek için birçok şey yapılıyor. Kendi içimizden başka bir parti çıkan en zor süreçte bile, genel başkanı Kocaelili olmasına rağmen, ülke ortalamasının 1 buçuk puan üstünde oy aldık.

 

Bunun için Sayın Bahçeli ikinci kez bana teşekkür etti. Kaşıma gözüme teşekkür etmedi. Kocaeli bir kale ben de kale komutanıyım. Kocaeli’yi asla teslim etmem.

 

MİLLETVEKİLİ OLMAYACAĞIM

 

Soruyorlar, Aydın Ünlü niye milletvekili olmuyor. Olmayacağım. Milletvekilliği kaçmaktır. Problemlerden kaçmaktır. Ben kaçmayacağım. Bana hayat hiç kolay olmadı. Ömrüm hayatım zorluklarla geçti. Ömrüm var olduğu sürece ülkücü harekete hizmet edeceğim. Fotoğraf ülkücülerini de bu partiden ayıklayacağım. Lüks ofislerde oturup, parayı başka yerlerden kazanıp, ülkücü hareket üzerinde etkisi olanların da etkisini bitireceğim. MHP’nin yönetilme yeri il başkanlığıdır. Yönetim merkezi orasıdır. Ofislerden MHP’yi yönetmeye kalkanlara bu kongrede mesaj vereceğim. Hiçbir şey yapmıyorsanız çelme takmayın, engel olmayın, elinizi MHP’nin üzerinden çekin diyeceğim.”

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30