Ünlü'den önemli açıklamalar

Ünlü'den önemli açıklamalar
Paylaş

Esra KORKUSUZ- MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, birilerinin her şeyini araştırdığını ifade ederken, “Yanımdakileri bile satın alıyorlar” dedi. Ünlü, dikkat çekici şu açıklamaları yaptı: 

 

“Ben CHP İl Başkanı gibi eskiden çekilmiş bir fotoğrafla boş bir gündem yapmıyorum. Kentin gündemini kimse değiştirmeye kalkmasın. Bu kentin daha önemli farklı gündemleri var. Bu kentin gündemi önümüzdeki Baro seçimleridir, Türk Tabipler Birliği’dir. Sağlık çalışanlarının arasına fitne sokmak adına, verilen mücadeleyi baltalamak adına söylenen ‘Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz’ sözlerini asla kabul etmiyorum. Kim yönetmiş de, biz yönetememişiz. Bugün virüsle mücadelede, vefat sayısı en düşük seviyelerde olan bir ülkeyiz. Dünya Türkiye’ye övgüler yağdırırken, Tabipler Odası benim mücadelemi eleştiriyorsa, o başkan orda oturmamalı. Bunu kentin siyasileri, muhalefetten iktidara herkes bir araya gelip sen ne yapmak istiyorsun diye sormalı.

 

BANA SALDIRIYORLAR

 

Ben Baro Başkanı istifa dedikçe gazete patronları bana saldırıyorsa ben doğru yoldayım demektir. Her yerden, her şeyimi araştırıyorlar, yanımdaki insanları bile satın alıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar benim liderim Devlet Bahçeli. Onun verdiği mücadelenin yanında bizimki toz bile değil. Kesinlikle pes etmeyeceğim. Ben burada olduğum sürece hedefledikleri şeyi onlara yaptırmayacağım.

 

BARO BAŞKANI SİSTEME YAKIŞMIYOR

 

Baro Başkanını her basın toplantımda istifaya davet ediyorum. Bana kimse neden istifa diyorsunuz diye sormuyor. Çünkü, devletin ihtiyaç duyduğu zamanlar yanında olmadığını, farklı gündemler yaratmaya çalışan bir başkan olduğunu biliyorum. Barodaki hukukçulara saygımız var, bunları tenzih ediyoruz. Mevcut başkan ve yönetiminin, Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine yakışmayan bir yapı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda, bir sürü ülkücü avukatın olduğu camiadan hiç ses gelmedi. Ben de mesaj verdim. Bir vatan evladı çıkar, sözümü yerde bırakmaz dedim. Semih Türeyen de bunu yapabileceği benzerinde bir açıklama yaparak, kamuoyunun gündemine girdi. Yapar mı yapamaz mı, ekip kurabilir mi bilmiyorum. Şu an kendi çalışmasını yapıyor. MHP adayı da değilim diyor. MHP’nin dünya görüşünün adayıyım diyor. Şu anda düşünüyor ve araştırma yapıyor. Devletin yanında dimdik duran bir başkan istiyoruz. Bu hassas gündemle alakalı, çok daha ciddi çalışmalar yapacak dinamikleri de harekete geçireceğiz. Kocaeli’nin hukuk alanında ihtisas yapmış, sözü geçen tüm insanlarıyla bu diyaloglar kurulacak.”

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30