Ünlü 4’üncü dönemine adım attı

MHP’nin 13’üncü Olağan Genel Kurulunda tek aday olan mevcut Başkan Aydın Ünlü, yeniden il başkanlığı görevine seçilerek 4’üncü dönemine adım attı. Kongrede konuşan Ünlü, “İl Başkanlığı görevini milletvekilliğine gitmek için bir yol olarak kullanmayacağımı söylemiştir. Ben sözümü tuttum” dedi.

Ünlü 4’üncü dönemine adım attı
Paylaş

Arif BULUT - Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen MHP 13’üncü Olağan İl Kongresinde tek aday olan mevcut Başkan Aydın Ünlü, yeniden il başkanlığı görevine seçilerek 4’üncü dönemine adım attı. 637 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre ayrıca 33 il yöneticisi ve 30 üst kurul delegesi belirlendi. Kongrenin Divan Başkanlığını TBMM Grup Başkan Vekilli ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül üstlenirken kongreye  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büüykakın, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP MYK Üyesi Erkan Azeri, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, BBP İl Başkanı Remzi Kaya, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Emre Kurt, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu ve çok sayıda MHP’li delege katıldı. 

 

DELEGELERE TAPU DAĞITILDI

 

Kongre girişinde MHP’li delegelere parti ile ülkenin gerçek sahibi olduklarını vurgulamak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Tapu Senedi örneği verildi. Delegelerden Çetin Bulut tapu senedi örneğini aldıktan sonra MHP’li yetkililere teşekkür ederek, kongrenin hayırlı olmasını temenni etti. Kongrede ayrıca MYK üyesi Erkan Azeri’ye İl Başkanı Aydın Ünlü tarafından plaket takdim edildi.

 

 

PANDEMİ KURALLARINA TİTİZLİKLE UYULDU

 

Pandemi kurallarını titizlikle uyulduğu kongrede delegeler salona HES Kodu alınarak ve ateşleri ölçüldükten sonra alındı. Salonda da sosyal mesafe kurallarına göre hareket edildi Kongre öncesi Büyükşehir Belediyesi Mehteran Ekibi tarafından salonun dışında mehteran gösterisi yapıldı. 

 

AKTİF BİR PARTİYİZ

 

Kongrenin açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “ İlçe teşkilatlarımızın kongrelerini tamamladık. Kongrelerimizde seçilmiş ilçe başkanlarımıza yöneticilerine başarılar diliyorum. Yapacak çok işimiz var. 15 günden bir toplanan değil her gün çalışma içinde olan vatandaşı, muhtarları, dernekleri ziyaret eden aktif bir partiyiz. 4’üncü dönemime girerken artık daha çok çalışmak zorundayım. Yıpratmak için çok çalıştılar, evime dinleme cihazı koydular, yol arkadaşımız dediğimiz insanları bize düşman ettiler. Ama biz yine yıkılmadık. Onların içinde aklını kiraya vermiş olanlar varsa bizim arkamızda da liderimiz Devlet Bahçeli var ”dedi.

 

 

BEN SÖZÜMÜ TUTTUM 

 

“Biz Kocaeli Teşkilatı olarak liderimizi anlıyoruz” diyen Ünlü, “ Bizim pusulamız liderimizi göstermektedir. Neyi denerse denesinler, asla ve asla inandığımız yoldan dönmeyeceğiz. Bu mücadeleyi verirken yer zaman sizler yanımızda oldunuz. Bu yüzden 4’üncü dönemde yine aday oldum. İl Başkanlığı görevini milletvekilliğine gitmek için kullanmayacağımı söylemiştir. Ben sözümü tuttum. Telefonum her zaman herkese açık oldu. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanım Tahir Büyükakın’a ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e teşekkür ediyorum. Ehil arkadaşlarımızı kadrolaştırdılar. Biz ürkücülere de çalışmaktan başarmaktan başka yol kalmamıştır. Cumhur İttifakını anlatmak adına planlı ve programlı olarak çalışacak” dedi.

 

KOCAELİ’Yİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ 

 

Biz ürkücülere kimse tepeden bakmayacak. Teşkilatımızın tüm kademelerini mazeretsiz olarak harekete geçireceğiz. Kırmızı çizgilerimiz bellidir. 50 yıllık bir siyasi hareketin tecrübesini kullanarak sokağa galip gelmek zorundayız. Kocaeli’yi ayağa kaldırmak için herkese ihtiyacımız var. 50 liralık ucuz internet sitelerinin yalan haberlerine kanmadan çalışmaya birlikte olmaya devam edeceğiz. Hayat bize hiç kolay olmadı, bundan sonrada olamayacak ama bizde mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Her ürkücünün derdiyle dertleneceğim, bu yüzden bize ve bu davaya sahip çıkın. Çukurlara düşmeyin. Kongremizin ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. 

 

10 YILDIR GENEL MERKEZE SIKINTI GÖTÜRMEDİK  

 

Ünlü’nün ardından konuşan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, “ Salgın nedeniyle kongremizi kısıtlı şartlarda yapıyoruz. MHP Türkiye’nin sigortasıdır. Ben bu sözü slogan olarak görüyordum ama Ankara’ya gittiğimde bunu bizzat yaşadım. MHP ne kadar güçlü olursa Türkiye’de o kadar güçlü olur. MHP kendinden en çok veren milyonlarca vatanseverlerin yuvasıdır. Dünya’da ülkesi için bu kadar özveri ile çalışan bir topluluk yok. Ülkemizin çok problemi var bu yüzden birlik beraberlik içinde olmalıyız. Siyaseti geri plana atıp, önceliğimiz olarak ülkemizi görmemiz gerekiyor. Aydın başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Kocaeli’nde olan ufak tefek sorunları burada çözerek genel merkeze bir tane sorun götürmeyeceğiz dedim. 10 yıldır böyle bir sıkıntıda götürmedik. Bundan sonrada bunu böyle devam ettireceğiz” dedi.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30