Kocaeli’de şaka gibi ceza!

Karamürsel İlçesi, Ereğli sahilinde arkadaşı ile birlikte denize giren Umut Erdoğan isimli vatandaş, yüzdüğü esnada maske takmadığı gerekçesi ile bekçi tarafından kendisine ceza yazıldığını ileri sürdü.

Kocaeli’de şaka gibi ceza!
Paylaş

Abbas ÇAKAR - Kocaeli’nde yaşanan inanması güç olay, iddialara göre şu şekilde gelişti. Umut Erdoğan isimli vatandaş, 8 Ağustos gecesi yanındaki bir arkadaşı ile birlikte denize girdi. Denizde yüzdükleri esnada,  sahile bekçiler geldi. Karaya çıktıklarında, bekçilerin kendilerine neden maske takmadıklarını sorduğunu, ardından T.C numarasını istediğini ifade ederek, “ Biz şaka yaptıklarını ve kimlik sorgulaması yapacaklarını düşündük. Ancak ceza kesmişler” dedi

 

YÜZERKEN MASKE Mİ TAKILIR?

Karamürsel İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen ceza tebliği ile şoke olan  30 yaşındaki Umut Erdoğan,  “Ben balıkçılıkla uğraşıyorum. 8 Ağustos tarihinde gece saat 03.20’de yüzmek için denize girdik. Yanımda bir arkadaşım daha vardı. Denizde yüzüyorduk. Bu sırada yanımıza bekçiler geldi. Bekçi bana denizde yüzerken neden maske takmadığımı sordu. Ben şaka yapıyor zannettim. Yüzerken ne maskesi takacağım dedim. Ama baktım ki bekçi ciddi.  Ben de denizden çıktığım zaman maskeyi takacağımı, yüzerken maske takılamayacağını anlatmaya çalıştım. Ama bekçi benden inatla TC kimlik numaramı istedi. Aramızda bir münakaşa yaşanmadı. Bugün Karamürsel İlçe Emniyet Müdürlüğünden de evime cezam geldi. Karamürsel Kumyalı’da denizde maskesiz yüzdüğüm için bekçilerden 900 TL ceza yedim. Ama ben bu işin peşini bırakmayacağım. Hakkımı arayacağım. Denizde yüzülürken maske mi takılır ”dedi.

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30