Sezgin amatörlerin yanında

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Eğitim Birim Başkanı ve Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sezgin, TFF’nin amatörler için verdiği kararın çelişkiler içerisinde olduğunu açıkladı

Sezgin amatörlerin yanında
Paylaş

ÇELİŞKİLİ KARAR

 

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Eğitim Birim Başkanı ve Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sezgin, koronavirüs salgınına yönelik alınan önlemler kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu’nun, amatör lig maçlarını ekim ayının sonuna kadar ertelemesine yönelik açıklamalarda bulundu. Sezgin;  “Geçtiğimiz sezon pandemi sebebiyle yarım kalan amatör lig maçlarının, bu sezonda Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar ile ekim ayının sonuna kadar ertelendiği açıklandı. Fakat alınan erteleme kararının yanında amatör spor kulüpleri için herhangi bir çözümün sunulmadığı gözlerden kaçmazken, alınan kararın çelişkiler içerisinde olduğu da apaçık şekilde ortadadır’’ dedi.

AKLISELİM OLUNMALI

 

Sözlerine devam eden Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sezgin, “Profesyonel lig maçları oynanırken, veteran ve ampute futbol başlamışken ve halı sahaların dahi açılmasına izin verilmişken amatör futbol müsabakalarının ertelenmesine anlam verilememektedir. Şu anda daha net olarak görüyoruz ki,maalesef bugüne kadar salgını önlemek amacıyla alınan birçok karar düşünülmeden alınıyor ve gerek hükümet gerek karar alan bazı kurumlar aldıkları kararın neticesinde, o sektörde çalışan binlerce insanın nasıl geçineceğini, evine nasıl ekmek götüreceğini hesaba katmamaktadır. Salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan kararların tam destekçisi olduklarını belirten Sezgin, yetkililerden isteğimiz, bazı sektörlere yönelik alınan kısıtlama ve yasaklama kararlarını alırken, daha aklıselim davranmaları ve bu karar ile etkilenecek binlerce vatandaşımızın evlerini nasıl geçindireceklerini de hesaba katmalarıdır” dedi. 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30