İnternete erişemeyen 336 öğrencinin de sorunu çözülüyor

İnternete erişemeyen 336 öğrencinin de sorunu çözülüyor
Paylaş

 

 

Mevlüt SOYSAL - İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, uzaktan eğitimde çocukların mağdur olduğu yönündeki algının yanlış olduğunu ifade ederek, “450 bin çocuktan 336’sı internete erişemedi. Onlar için de mobil eğitim alanları kuruluyor” dedi

 

DESTEK NOKTALARI

İL Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, tüm öğrencilerin internet ve televizyona ulaşıp ulaşmadığının belirlendiğini ifade ederken, “Yaptığımız çalışma ile televizyonu olmayan çocuğumuz kalmadı. Uzaktan eğitimin internet kısmında ise 470 bölgeye EBA Destek Noktası kurduk. Öğrencilerimiz buralara geliyor ve çok şık bir ortamda internete erişiyorlar” dedi.

 

TÜRKİYE İKİNCİSİ

ÇELİK, bu destek noktalarının sayısının 650’ye çıkacağını kaydederken, “Sayı bakımında Türkiye’de ikinci sıradayız. Tüm öğrencilerimize yürüme mesafesinde merkezler kuruyoruz. Geliyorlar, derslerini görüyorlar ve evlerine gidiyorlar. İnterneti eksik olan öğrencilerimizin sokaklarına, mahallelerine internet merkezlerimizi getirdik. Sayı daha da artacak” ifadelerini kullandı.

 

 

ÇALIŞMA YAPIYORUZ

450 BİN öğrenciden 336’sının internet alt yapısı nedeniyle eğitimde eksiklik yaşadığını kaydeden Çelik, “Fakat Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle ortak bir çalışma yaptık. 336 öğrencimiz için mobil box’lar kurulacak ve öğrencilerimiz gerek evlerinde gerekse de eğitim merkezlerinde eğitimlerini sürdürecekler. Kısa zamanda açıklarını kapatacaklar” şeklinde konuştu. 

 

BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, salgın nedeniyle hayata geçen yeni düzene ayak uydurabilmek için eğitim camiasının çok çalıştığını ifade ederek, “Çok güçlü bir organizasyon kurduk. Eksikleri gidermek için mücadele ediyoruz. Umutsuzluk pompalayanlara karşı birlikte mücadele edelim” dedi.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30