Hodri Meydan hesap sordu

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği alınan farklı mağlubiyetin ardından yeşil siyahlı kulübün yönetim kuruluna yazılı bir beyanname ile bugüne kadar yaşananlar hakkında hesap sordu

Hodri Meydan hesap sordu
Paylaş

 

SİYASETİN DIŞI OLMALI

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Kocaelispor yönetim kuruluna sunduğu yazılı açıklamada önemli konulara değindi. Yönetim kuruluna sunulan yazılı beyannamede “Kitabın ortasından girerek ilk olarak şu sorunun cevabını istiyoruz. Hüseyin Üzülmez başkanlığındaki eski yönetimde bulunmuş, yeni yönetimde bulunan kişiler geçmiş sezon ve bu sezon ne kadar katkıda bulunmuşlardır, ve bu meblağlar bağış olarak mı verilmiştir ? Yoksa kulübün hanesine borç olarak mı yazılmıştır?  En son ki mali kongrede sayın başkan Hüseyin Üzülmez’in beyanı kendini ve yönetimini bağlayıcı niteliktedir. Kendi dönemlerinde yapılan harcamalar ve transfer bedellerinin kesinlikle kulübe borç olarak kaydedilmeyeceğinin sözünü vermiştir. Takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Geçmiş ve şimdi ki sayın Hüseyin Üzülmez yönetimlerinin içinde siyasi menşeili fikir ayrılıkları olduğu ile ilgili duyumlar ve haberler sık sık kamuoyuna yansımaktadır. Tüm yönetim kademesine hatırlatmak isteriz ki ;Bulunduğunuz makam, siyaset makamı değildir. Bu makam, spor kulübü makamıdır. Bunun gereği olarak Kocaelispor siyasetin dışında tutulmalıdır” ifadelerine yer verildi.

 

MENAJER TRAFİĞİ

Yapılan açıklamanın devamında “Bu sezon başında ortaya çıkan, aslında ayyuka çıkan menajer trafiği tüm camianın tepkisini çekmiştir. Özellikle maliyeti yüksek transferlerin Erdem Karagöl ve Burak Denizli isimli menajerler üzerinden olması tesadüf müdür? Tüm bu gelişmelerden haberdar olduğumuzu ve yakınen takip ettiğimizi tüm kamuoyunun ve camianın bilgisine sunuyoruz. Geçtiğimiz sezon sonu ve bu sezon başı itibarı ile yönetimin büyük kısmının devam edilmemesi yönünde görüş bildirdiği Selahattin Dinçel ile niçin tekrar anlaşılmıştır? Hocayı tüm gelişmelere rağmen himaye eden yöneticiler kimlerdir? Futbol şubenin başına CEO mantığı ile çalışacak profesyonel bir ekibin gelmesi elzem bir hal almıştır. Mevcut yapıda ki futbol şubesinin yeterli alaka ile yönetilmediği aşikardır. Mali konular ile ilgili bağımsız bir denetçi mantığı ile görev yapacak kişilerin olmasında uygun olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

 

BURASI KOCAELİSPOR

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’nin açıklamasının sonunda “Prim ceza sistemininde Kocaelispor Kulübü menfaatlerine uygun şekilde revize edilmesini talep etmekteyiz.  Örneğin ; 12 puana blok prim, her bir kayıp puana ceza gibi. İki haftadır alınan skorlardan bağımsız olarak futbol takımımız hakkında da bir kaç kelamımız vardır.  Milyonluk sözleşmelere imza atmış profesyoneller olarak hepsinin önemli sorumlulukları olduğunu hatırlatmak isteriz. Bizler mağlubiyet görmemiş taraftarlar, kulüp ve camia değiliz. Fakat sahada ki ruh, azim ve mücadele eksiğini çok net görmekteyiz.  Bu kulübün tüm sözleşmeli futbolcularını bu hafta ki Çorum FK mücadele ile birlikte işlerini layığıyla yapmaya, formanın ağırlığını hissetmeye ve taraftarların beklentilerine cevap vermeye davet ediyoruz.  Eğer ki aynı lakayt, vurdumduymaz ve ruhsuz futbol devam ederse herkes hak ettiği muameleyi görecektir. Tüm futbolcu arkadaşlara buranın Kocaelispor olduğunu tekrar tekrar hatırlatmak isteriz. Sayın Başkan ve yönetim kurulunun acilen bu camianın ağırlığını taşıyabilecek, hedefe ulaştırabilecek, kariyerli ve üst düzey bir teknik direktör ile anlaşması çok önem arz etmektedir.  Bu taraftar ve camianın 11 yıldır neler çektiğini, küllerinden nasıl doğduğunu tüm kamuoyu bilmektedir.  Dolayısı ile büyük mücadelelerle elde edilmiş kazanımlarımızı yönetim zafiyeti ile ya da futbolcu/teknik adam aczi ile heba ettirmeyeceğimizi tüm muhattapların bilmesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Kulüplerin gerçek sahibi taraftarlarıdır” ifadelerine yer verildi.

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30