Merkez hastanesi iddialara cevap verdi

Gebze’de şehit ağabeyinin Özel merkez hastanesi önünde kalp krizi geçirmesi sonucu hayatını kaybetmesi üzerine Hastane yönetiminden açıklama geldi.

Merkez hastanesi iddialara cevap verdi
Paylaş

Gebze’de şehit ağabeyinin Özel merkez hastanesi önünde kalp krizi geçirmesi sonucu hayatını kaybetmesi üzerine Hastane yönetiminden açıklama yapıldı. Açıklamaya göre Şehit Ağabeyi Sebahattin Duru için 112 ile hastaneye intikali sağlandığı, gerekli müdahalenin yapıldığı ancak hayata döndürülemediği vurgulanarak, yalan beyanlarda bulunanlara karşı adli işlem başlatıldı.

 

Özel hastanenin olayla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde:


Bugün basında ve sosyal medyada çıkan Hastanemiz ile ilgili tamamen yanlı ve yanlış bilgilerle servis edilen haber hakkında kamuoyunu bilgilendirmek isteriz; Belirtilen tarihte sabaha karşı   bir vatandaşımızın Özel Merkez Hastanesi Acil servis kapısından giriş yaparak “acil hekiminiz var mı şurada bir adam ölmüş galiba bayağı da olmuş.” Demesi üzerine kısa süre içerisinde gerekli aksiyonu alınmış, bahse konu kişinin 112 ekibi ile Merkez hastanesi acil servisine intikali sağlanmıştır. Acil serviste yapılan tüm müdahalelere rağmen hasta maalesef geri döndürülememiştir. 

YARDIM ETMEK YERİNE VİDEO ÇEKTİ


İşbu konu ile ilgili gerekli soruşturma Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılmış olup, bu kasıtlı videoyu çeken kişinin yardım etmek yerine görüntüsünü kayda alması ve bunu hikayeleştirmeye çalışması insanlıktan uzak trajik bir tutumdur. Merkez Hastanesi bölgede 25 yıldan fazla süredir faaliyet gösteren, günde 500’ den fazla kişinin güvenerek başvurduğu, şu ana kadar gerçekleştirdiği sadece doğum sayısı onbinlerle ifade edilen bölge halkının sevgi ve saygısına mazhar olmuş bir sağlık kurumudur. Ülkemizin yaşadığı pandemi süresince üzerine düşen tüm görevleri de eksiksiz yapmıştır, yapmaktadır. 

SUÇ DUYURUSU


Hastanemizi yalan yanlış beyanlarla suçlamaya çalışan kişilere karşı gerekli yasal başvurular yapılmıştır. Mütevaffanın acılı yakınlarına başsağlığı diler, bu denli hassas davranılmış bir vakada bu şekilde anılmanın derin üzüntüsüyle, konuyu bilgilerinize arz ederiz.

Yorumlar
  • Körfezli

    Tabi Tabi fakirdi fakir parası yoktu garibim vatandaş öldü can çekişe çekişe biliriz biz bu özel hastane oyunlarını getirilecek hastanın durumu kritik ise sizde yer bile olmaz . Devletin bu duruma müdahele etmesi gerekiyor.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30