Her Çarşamba mancarlı pide günü

İzmit Belediyesi’nin ilk sosyal tesisi olan Gülümse Kafe’de Mancarlı Pide ikramları başladı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, basın mensuplarına mancarlı pide ikramında bulundu.

Her Çarşamba mancarlı pide günü
Paylaş

ÇARŞAMBA MANCARLI PİDE GÜNÜ

 

Boran KAYALAR- İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen Gülümse Kafe Sosyal Tesisleri hizmet vermeye başladı. Yahyakaptan Mahallesi’nde yapılan ve ismine İzmitlilerin karar verdiği Gülümse Kafe, İzmit Belediyesinin ilk sosyal tesisi olma özelliğine sahip. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açılışını yaptığı Gülümse Cafe’de her hafta Çarşamba günleri Kocaeli’ye özgü lezzetlerinden olan Mancarlı Pide ikram edilecek. Gülümse Cafe’deki programa Hürriyet’in yanı sıra CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Mediha Satıcı, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. Hürriyet, “Mancarlı pideyi tanıtmak istiyoruz” dedi.

 

KADINLARIMIZIN ELLERİNDEN

 

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet basın mensupları ile bir araya gelerek ilk ikramı gerçekleştirdi. Mancarlı Pidenin dağıtımı ile ilgili konuşan Başkan Hürriyet, “Bugün Mancarlı Pidemizin tanıtımını Gülümse Cafe’de gerçekleştiriyoruz. Köy kadınlarımızın ellerinden çıkan bu lezzet ile İzmit’in tanınmasını istiyoruz. Bugün basın mensuplarımız tatsın istedik. Burası Belediyemizin ilk tesisleri, Yeni Cuma, Gölkay Park’ı da işleteceğiz. Fevziye’nin sözleşmesi bitince orayı da biz işleteceğiz” İfadelerini kullandı.

 

RUHSATI ALDIK

 

Daha önce meclis toplantısında gündeme gelen ruhsat alamama problemi ile ilgili de konuşan başkan Hürriyet Ruhsattan yana bir sıkıntı olmadığını ifade ederek bütün vergi ve ruhsatların alındığını ifade etti. Mancarlı Pide’nin İstanbul’da da satılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşme yaptıklarını ifade eden Hürriyet, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte geniş kapsamlı planlamalar yapıyoruz. İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi olan BELTUR sayesinde Mancarlı Pidemizi orada da tanıtmak istiyoruz. Mancarlı Pidemizi dondurulmuş olarak İstanbul’da da satmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30