27 Ekim 2021 Çarşamba 13:10:10

Artistik Buz Pateni Atatürk Kupası tamam

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından ilimizde düzenlenen Artistik Buz Pateni Atatürk Kupası Olimpik Buz Sporları Salonu’nda 14 kulübün katılımıyla gerçekleşti

Artistik Buz Pateni Atatürk Kupası tamam
Paylaş

14 KULÜP 51 SPORCU

İlimizde Olimpik Buz Sporları Salonu'nda Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyona, 14 kulüpten 51 sporcu katıldı. Beş kategoride yapılan organizasyonda dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen ödül töreninde Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir ve diğer protokol üyeleri tarafından müsabakalar sonunda verildi.

 

SEZONUN İLK YARIŞI

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, yaptığı açıklamada artistik buz pateni büyüklerde sezonun ilk yarışmasını Kocaeli'de gerçekleştirdiklerini söyledi. Zorlu bir süreçten çıktıklarını ifade eden Özdemir, mart ayından hazirana kadar tesislerin koronavirüs salgını nedeniyle kapatıldığını kaydetti. Özdemir, sporcuların bu süreçte buza çıkamadığını ancak karada antrenmanlarını sürdürdüğünü dile getirdi.

 

ÇALIŞMALAR HIZLANACAK

Başkan Özdemir, "Şu anda ilk yarışma; pandemi sürecinin verdiği sıkıntılar var. Haziran ayından sonra çalışmaları başlattık ama bunlar da çok yeterli değil. Bundan sonra çalışmalarımıza hız vereceğiz. Buz sporları salonlarımız Ankara, Kocaeli, İstanbul ve Erzurum'da açıldı. Önümüzdeki ay itibarıyla İzmir'deki faaliyete geçecek, ardından Bursa ve Samsun'daki salonlarımız faaliyete geçecek. Ümit ediyorum ki yıl sonuna kadar eski günlerimize döneceğiz" diye konuştu.

 

 ESKİ GÜNLERE DÖNERİZ

Buz sporlarının yapıldığı tüm tesislerde salgınla ilgili tedbirlerin alındığını aktaran Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, "Milli, olimpik, kulüp sporcularımız çalışmalarına devam ediyor. Pandemi, her yeri etkiledi. Ümit ediyorum ki kısa zamanda pandemiye bir çözüm gelir ve eski günlerimize döneriz" ifadesini kullandı.

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
27 Ekim 2021 Çarşamba
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı