‘Maske takma oranı yüksek’

Ülke genelinde olduğu gibi Kocaeli’nde de ‘ Sağlık için, hepimiz için’ sloganı ile gerçekleştirilen denetimlere katılan Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, maske kuralının artık insanlarda yerleştiğini ifade ederek, “ Maske takma oranı yüksek” dedi.

‘Maske takma oranı yüksek’
Paylaş

Abbas ÇAKAR- İçişleri Bakanlığının, 81 il valiliğine koronavirüs tedbirlerine ilişkin  genelge kapsamında ‘'Sağlık İçin Hepimiz İçin' sloganıyla Kocaeli genelinde  kapsamlı bir denetim  gerçekleştirildi. Vatandaşların gün içerisinde toplu olarak bulundukları ana caddeler, alışveriş yerleri, park ve bahçeler, otogarlar gibi kalabalık yerlerde Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve İl Emniyet Müdür yardımcılarının katılımları ile yürüyüş yolu, Belsa Plaza mevkii, İstiklal Caddesi, Fethiye Caddesinde maske ve sosyal mesafe denetimleri yapıldı. Hijyen kuralları kontrol edildi. Maske takmayan vatandaşlara uyarılarda bulunuldu. Maskesi eskimiş vatandaşlara ise yenileri takdim edildi.

 

’MASKE TAKMA ORANI YÜKSEK

Denetimler sırasında salgını ile mücadele kapsamında emniyet teşkilatının üzerine düşen görevi yerine getirdiğini ifade eden Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, ‘’Bugün , ‘sağlık için, hepimiz için’ mottosu ile ülke genelinde yapılan uygulamaların dokuzuncusunu gerçekleştiriyoruz. Emniyet teşkilatı olarak her alanda olduğu gibi Koronavirüs alanında da teşkilatımız üzerine düşen görevi hakkı ile yerine getirme arzusu içerisinde. Bu bulaşının yayılmaması noktasında, insanlarımızı tehdit etmeme noktasında çok ciddi gayret gösteriyoruz. Maske kuralı,  İnsanımızın büyük kısmında yerleşti. Kocaeli’nde maske takma oranı yüksek. İnşallah maskeye, temizliğe ve mesafeye dikkat etmek suretiyle bu hastalığın üstesinden geleceğiz. Herkese sağlıklı günler diliyorum. İnşallah en kısa sürede özlediğimiz normal sosyal hayata hep birlikte döneriz’’dedi.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Perşembe, 15 Ekim 2020
İmsak
05:13
Güneş
06:38
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:10
Yatsı
20:30