27 Kasım 2020 Cuma 22:58:12

Okullar sokaklardan daha güvenli

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5. ve 9. sınıflarda yüz yüze eğitimin başlayacağını açıklamasının ardından gazetemize konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Çelik, “Çok doğru bir karar. Biz hazırız. Bugüne kadar 228 bin öğrencide vaka sayısı sıfır. Okullar sokaklardan güvenli” dedi

Okullar sokaklardan daha güvenli
Paylaş

 

Mevlüt SOYSAL - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimde yeni sınıfların eğitime başlayacağını belirterek, “Ortaokullarda 5. sınıflarda liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım itibariyle başlatıyoruz. Uzaktan eğitimin sürdüğü sınıflarla ilgili durumu gelişmelere bakarak en kısa sürede ilan edeceğiz” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik de, eğitimdeki bu adımla ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

 

DOĞRU KARAR

Çelik, kararı doğru bulduğunu ifade ederek, “Yüz yüze eğitimin genişlemesini çok doğru bir karar olarak görüyorum. Çünkü şu çok net ki, okullar sokaklardan daha güvenli. Okullarda hijyen var, temizlik ve mesafe konusunda bir disiplin var. Sokaklar ise daha tehlikeli. Nitekim şu an için 228 bin öğrencimiz yüz yüze eğitim görüyor. Bu 228 bin öğrenci arasında vaka sayısı sıfır. Eğitim kadromuz da aynı şekilde” dedi.  

 

 

BİZ HAZIRIZ

Eğitim kadrosu olarak hazır olduklarını kaydeden Çelik, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla birlikte 5. ve 9. sınıflarda okuyan öğrencilerimiz için de yüz yüze eğitimin başlamasını çok doğru buluyorum. Önümüzdeki haftalarda diğer sınıflar da yüz yüze eğitime başlayacak. Bizler de hem fiziken hem de eğitimci kadromuzla yüz yüze eğitime hazırız. Şimdiden tüm sınıflar yüz yüze eğitim görecekmiş gibi hazırlıklarımızı tamamladık” diye konuştu.

 

DİSİPLİN VAR

Çelik son olarak, “Yüz yüze eğitim gören 228 öğrencimize 5. ve 9. sınıflarla birlikte 60 bin öğrenci daha eklenecek. Öğrenci sayımız 290 bine ulaşacak. Ben bir problemin oluşacağı kanısında değilim. Bugüne kadar uyguladığımız disiplin devam edecek. Velilerimiz huzurlu olsunlar. Eğitimde çok iyi gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
  • Kemal

    Yalan söylüyor. İl milli eğitimden bir yetkili sadece gölcükte 40 un üzerinde vaka çıktığını söyledi. Düşünün okullar tam kapasite ile açık bile değilken ve henüz grip sezonu tam olarak başlamamışken rakam bir ilçede buysa gerisi ne olur Allah bilir.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
27 Kasım 2020 Cuma
İmsak
06:05
Güneş
07:32
Öğle
12:49
İkindi
15:31
Akşam
17:56
Yatsı
19:17