27 Kasım 2020 Cuma 23:26:56

Prof. Dr. Hülagü, içini Kocaeli Demokrat’a döktü

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, gazetemiz genel yayın yönetmeni Mevlüt Soysal’a içini döktü

Prof. Dr. Hülagü, içini Kocaeli Demokrat’a döktü
Paylaş

 HÜLAGÜ, Soysal’ın, “Oğlunuzun Cumhurbaşkanlığı Kamu Diplomasisi Kurulu’na atanmasının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden memurluk hakkı kazanması çok eleştirildi. Ne dersiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

 

OĞLUMUN RAPORA

GÖRE MEMUR YAPILDI

Benim oğlum zaten 8-9 yıldır Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde çalışıyor. O Büyükşehirde görev aldığında ben rektör değildim. Bilim Merkezi Müdürü, yüksek lisansı var, doktorası var, alanında uzman… Amerika’da çalışmış, TÜBİTAK’ta paneller vermiş… Torpil olsa rektör olduğumda onu istediğim yere getirirdim. Fakat karışmadım. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın da ben de bu konularda hassas insanlarız. Liyakate önem veririz. Hatta ona, “Benim çocuğum olduğu için hak etmediği bir yere gelmesin” demişimdir hep… Tahir Hoca da “Onunla ilgili kararları Büyükşehir verir” karşılığını vermiştir. Oğlum, 2013’ten beri sözleşmeli memur olarak çalışıyordu. 2019’da İçişleri Bakanlığının Büyükşehir’i denetlemesinde mülki başmüfettiş raporuna göre oğlumun memur yapılması gerektiği ifade edilmiştir. Buna binaen 2 yıl sonra da memur yapılmıştır. Bu nedenle oğlum hak edilmesine rağmen memur yapılmamış. Şimdi, Cumhurbaşkanlığı Kamu Diplomasisi Kurulu’na oğlumu seçmişler. Ben de şeref duydum. Oğlum hakkı olan bir memurluğu bu görev nedeniyle aldı. Bunda ne var? Benim diğer çocuğum mimar. Sırf laf olmasın diye yüksek lisansını İstanbul Mimar Sinan’da yapıyor. Buraya gelse birincilikle girer oysaki. Bu açından çocuklarıma katkım değil, zararım dokunuyor.

 

 

'Prof. Dr. Hülagü, içini Kocaeli Demokrat’a döktü' röportaj'ın tamamı için tıklayınız...

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
27 Kasım 2020 Cuma
İmsak
06:05
Güneş
07:32
Öğle
12:49
İkindi
15:31
Akşam
17:56
Yatsı
19:17