12 Nisan 2021 Pazartesi 19:40:12

Eğitim İş’te Mutlu mazbatasını aldı

Eğitim İş Sendikası 1 No’lu Şube olağan kongresinde başkan seçilen Sabri Mutlu ve yönetimi ile birlikte Kocaeli Adliyesine giderek mazbatasını aldı.

Eğitim İş’te Mutlu mazbatasını aldı
Paylaş

Arif BULUT- Kocaeli’nde 2 şubesi bulunan Eğitim İş Sendikası 1. No’lu Şube birinci olağan Kongresi geçtiğimiz cumartesi günü KYÖD Sosyal Tesislerinde yapılmıştı. Mevcut Şube Başkanı Emine Çalık'ın tüzük gereği yeniden aday olamadığı kongrede Çalık'ın yönetiminde bulunan Sabri Mutlu sendikanın yeni başkanı seçildi. Başkanlık görevine seçilen Sabri Mutlu ve yönetimi ile birlikte Kocaeli Adliyesine giderek mazbatasını aldı. Mutlu daha sonra yönetimiyle birlikte İzmit Kültür Tepesinde bulunan Atatürk anıtına giderek çelenk bıraktı.

 

 

LAİK EĞİTİM HEDEFİ

Kocaeli Adliyesi ek binasına giderek mazbatasını İzmit İlçe seçim Müdürü Tuğba Kılınç'tan mazbatasını alan Sabri Mutlu mazbata teslimi sonrası yaptığı konuşmada, "31 Ekimde yapılmış olağan kongremizde delegelerimiz 3 yıl süreliğine Eğitim İş Sendikasında Sendikal süreci yürütmek ve arkadaşlarımız adına hukuk savaşını yapmak üzere yönetim kurulumuza görev vermiştir. Ben ve arkadaşlarım sorumluluğumuz bilincinde olarak çağdaş demokratik ve laik eğitim hedefine ulaşmak için tüm gayretimiz çalışacağız.”

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
12 Nisan 2021 Pazartesi
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı