27 Kasım 2020 Cuma 22:31:49

Beşir Derneği’nden 20 ton un yardımı

Beşir Derneği, Afrin ve İdlip'teki yardıma muhtaç insanlara ekmek yapılabilmesi için Kilis’e 20 ton un gönderdi. Doğu Kışla Pazar Alanı’ndan hareket eden tır dualarla uğurlandı.

Beşir Derneği’nden 20 ton un yardımı
Paylaş

Arif BULUT - Beşir Derneği dün Afrin ve İdlip'teki yardıma muhtaç insanlara gönderilmek üzere 20 ton unu tıra yükledi. Doğu Kışla Pazar Alanı'ndan hareket eden tırın ardından konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Beşir Derneği Doğu Marmara Bölge Müdürü Metin Doruklu, "Beşir Derneği; kamu yararına faaliyet gösteren dernek statüsü ile uluslararası insani yardım derneği olarak yurt genelinde 81 vilayetimiz ve birçok ilçemizde organize ettiğimiz yardım Kon ve Genç Beşir gibi ulusal ve yerel ortaklarımız ile etkin bir yardım kampanyası yürütmekteyiz." dedi

5 BİN KİŞİLİK ÜÇ ÖĞÜN SICAK YEMEK

Doruklu açıklamalarının devamına, "Türkiye genelinde 12 noktada oluşturduğumuz lojistik depolarımız ile toplanan yardımların taslifi ve ihtiyaca göre sevkiyatları yapılmaktadır. Kilis, Reyhanlı ve Ceraplusta açılmış faaliyet gösteren Fırın ve aşevlerimiz ile Afrin ve İdlip'teki kardeşlerimizin günlük sıcak yemek ve ekmek ihtiyacını karşılamaktayız. Fırınlarımızda günlük 30 bin adet ekmek ve aşevimizde 5 bin kişilik üç öğün sıcak yemek çıkmaktadır. 

KÖPRÜ OLMAK İÇİN HER DAİM BURADAYIZ

Bugün burada hep birlikte şahit olduğumuz organizasyonda Afrin ve İdlipteki mazlum kardeşlerimize ekmek çıkaran Kilis’teki fırınımızda kullanılmak üzere 20 ton un gönderiyoruz. Biz Beşir olarak hayırlarınıza köprü olmak için her daim buradayız. Bu yardımın gerçekleşmesi için emeği geçen Kocaeli Temsilciliğimize ve heyetine, İzmit Semerkand Vakfına, Tümisad Kocaeli Şubesi, Genç-Kon'a, Genç Beşir'e, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine, Gönüllülerimize, bizi yalnız bırakmayan tüm gönül dostlarımıza, Genel Başkanımız, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ediyorum" dedi. 

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
27 Kasım 2020 Cuma
İmsak
06:05
Güneş
07:32
Öğle
12:49
İkindi
15:31
Akşam
17:56
Yatsı
19:17