02 Mart 2021 Salı 17:49:41

Ünlü, AK Parti-Saadet İttifakı hakkında konuştu

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü basın açıklamasında, AK Parti ile Saadet Partisi’nin olası ittifakı hakkında görüş bildirdi. Ünlü, “İki parti de Milli Görüş tabanından geliyor. Onlar birbirlerini iyi bilirler” dedi

Ünlü, AK Parti-Saadet İttifakı hakkında konuştu
Paylaş

Boran KAYALAR - MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin il başkanlık binasında haftalık olağan basın toplantısı gerçekleştirdi. Ünlü basın açıklamasındaki sözlerine, “Milli Birlik ve toplumsal huzurumuzu baltalamak isteyenlerin oyunları ortadadır. İhanet odaklarını görmezden gelmek mümkün değildir. Türkiye’nin terörle mücadelesinde taviz vermesi istenmektedir. Demokrasinin defin merasimini düzenleyenlerin söyleyecek sözü kalmamıştır. Terör partileri suç işlemektedirler. Bölücü partilerin kapatılması inkar edilemez bir hükümdür. HDP bölücülük yapmasının bedelini ödemelidir” diyerek başladı. 

 

“SOKAK AJANLARI”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı; “Terör örgütleriyle aynı kümeye girenler sivil itaatsizlik eylemlerine destek vermemeliler. Bu onlara tavsiyemizdir. Türkiye Cumhuriyeti sokakta kurulmamıştır, sokakta eylem yapan ajanlara da bırakılmayacaktır. Türkiye terörün kökünü kazımadan istiklalini korumaya alamayacaktır. 2023 hedeflerine Türk Milletini Cumhur İttifakı götürecektir. 

 

“SÖZDE DEMENİN BEDELİNİ MİLLET ÖDETİR”

Recep Tayyip Erdoğan’a seçilmiş bir insana sözde demek ne demek. Bunun altında ne var. Türk hukuku bunu o genel başkana soracaktır. Sayın Cumhurbaşkanına ‘Sözde’ demek demokrasi kültürüne harekettir, hıyanettir. ABD Başkanına methiyeler düzen birinin bizim cumhurbaşkanımıza sözde demesini vatandaş gerçekten soracaktır. Kamuoyu bunu kabullenememektedir.  Erdoğan’a teşekkür etmek yerine ‘Sözde’ demenin bedelini bu millet ödetir.” MHP Kocaeli Teşkilatı   22 Ocak’ta Kongre Merkezi’nde basına kapalı daraltılmış istişare toplantısı yapacak. Değerlendirme toplantısında çalışmalar ele alınacak.

 

“MİLLİ GÖRÜŞ TABANINDAN GELİYORLAR”

Ünlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi ile ittifak yapma düşüncesi olduğu iddiaları ve olası böyle bir durumda MHP’nin de bu ittifakta yer alıp almayacağı yönünde sorulan soruya, “İki parti de Milli Görüş tabanından geliyor. Onlar birbirlerini iyi bilirler. MHP olarak ittifakta yer alıp almayacağına liderimiz karar verir” dedi. 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
02 Mart 2021 Salı
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı