27 Şubat 2021 Cumartesi 06:30:07

Rektör Hülagü’den gizli aşı iddiasına sert tepki!

Yeniçağ Gazetesi’nde çıkan "Türkiye'ye gizlice getirilen 25 bin Alman aşısının sırrı çözüldü" başlıklı habere sert tepki gösteren KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, haberi yapan gazetenin aşının faz aşamalarından haberdar olmadığını vurgulayarak haberi yazanlar için "ahlaksızlar" dedi

Rektör Hülagü’den gizli aşı iddiasına sert tepki!
Paylaş

 

YENİÇAĞ Gazetesi’nde önceki gün yayımlanan haberde "Türkiye'ye gizlice getirilen 25 bin Alman aşısının sırrı çözüldü" denildi. Haberde bazı kişilerin gizlice getirtilen aşılarla aşılandığı iddia edildi. Bu isimlerden birisi de Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü idi. Rektör Hülagü, Biontech aşı çalışmalarına gönüllü denek olarak katıldıklarına dikkat çekerek, Yeniçağ Gazetesi’nin aşının faz aşamalarından bile haberdar olmadığını vurguladı ve haberi yazanlar için "ahlaksızlar" dedi.

 

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI RİSK ALDI

Almanya merkezli Biontech aşısının faz 1, 2 ve 3. aşamaları, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de uygulandı. Çin aşısı gibi Alman Aşısı Biontech de, denek olmayı kabul eden birçok sağlık personelinde uygulandı. Aşının etkili olup olmadığının henüz bilinmediği bu süreçte birçok kişi risk aldı. Ancak, yaptığı haberle, aşıların faz aşamalarını bilmediğini gösteren Yeniçağ Gazetesi, gönüllü deneklere uygulanan aşılar için "gizlice getirilen aşılar" dedi ve bu aşıların "üstün insanlar" olarak tanımladıkları insanlarda uygulandığını iddia etti.

 

BÖYLE GAZETECİLİK OLMAZ

Gönüllü olmak adına kendilerini riske atan sağlık çalışanlarına iftira atan ve aşının faz aşamalarını bile bilmeyen Yeniçağ Gazetesi’ne Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi. Rektör Hülagü "Allah kimseyi okuma ve anlama kıtlığına düşürmesin. Bu nasıl gazetecilik ve ahlaksızlık. Gönüllü denek olarak katıldığımız Biontech çalışmasını (yüzlerce sağlık çalışanı var) sanki özel aşı getirip yapmışız gibi haber yapmışlar. Böyle gazetecilik olmaz." dedi.

 

 

 

Yorumlar
  • Cem Arslan

    18-59 yaş aralıgındaki deneklik için 61 yaşındaki ahlaklı Hülagü nasıl seçildi acaba?

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
27 Şubat 2021 Cumartesi
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı