09 Mart 2021 Salı 12:52:43

Kocaeli’de 17 bin sağlıkçı aşılandı

Türkiye’nin Çin’den aldığı ve 5 gün önce uygulanmasına başladığı aşılama çalışmalarında, Kocaeli’nde yaklaşık 17 bin kişiye aşı yapıldı. İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlivan “korona aşısının ikinci dönemini ile 65 yaş üzeri, bakım evlerinde kalan ve 90 yaş üzerine uygulamaya başlıyoruz” dedi.

Kocaeli’de 17 bin sağlıkçı aşılandı
Paylaş

 

Abbas ÇAKAR - Türkiye’nin Çin’den aldığı koronavirüs aşılarının ilk bölümü geçtiğimiz hafta ülkemize geldi. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun onay vermesinin ardından da aşılama çalışmalarına başlandı. , Kocaeli’nde 14 Ocak’ta başlayan aşılama çalışmaları hakkında bilgi veren Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlivan, “Aşılama çalışmaları ilk olarak sağlık personelline ve risk gurubunda olanlara yapılmaya başlandı.  Bugüne kadar 17 bine yakın sağlıkçı aşılandı” dedi.

 

 

KOCAELİ’NDE AŞILANMAMIŞ KİMSE KALMAYACAK

 

Aşılama çalışmalarına devam edildiğini belirten Pehlivan, “Bu hafta itibari korona aşısı aşılama takviminde ikinci döneme geçiyoruz. Şimdi 65 yaş üzeri ve bakım evlerinde kalan 90 yaş üzerine aşı uygulamasına başlıyoruz. En geç Cuma gününe kadar ikinci parti aşılamayı bitiririz. Aşı stokumuz yeterli herhangi bir sıkıntı yok. Sağlık personeli aşısını yarın(Çarşamba) itibari ile bitiriyoruz. Perşembe günü sabah itibari ile aşılanmamış hiçbir sağlık personelimiz bulunmayacaktır. Yurdumuzun her yerinde olduğu gibi Kocaeli’nde de süreci elimizden geldiğince hızla ilerletiyoruz. Rehavete kapılmayalım ve tedbiri elden bırakmayalım”  şeklinde konuştu.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
09 Mart 2021 Salı
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı