03 Mart 2021 Çarşamba 05:05:00

Gelişim Ligleri ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu dün yaptığı açıklamada U-14,U-15,U-16 ve U-17 ligleri ile birlikte 6 ligi daha COVİD-19 salgını sebebiyle ileri bir tarihe ertelediklerini açıkladı

Gelişim Ligleri ertelendi
Paylaş

TEKRAR DEĞERLENDİRİLDİ

Gelişim Ligleri, Türkiye Şampiyonaları ve Kadın Ligleri hakkında Türkiye Futbol Federasyonu'nun COVİD-19 salgını sonrası nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyordu. Türkiye Futbol Federasyonu konu hakkında dün bir açıklama yayınladı. "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 30.09.2020 tarihli toplantısında Covid-19 pandemisi nedeniyle 2020-2021 sezonu Gelişim Ligleri, Kadın Ligleri ve TFF Futsal Ligi müsabakalarının Aralık ayı sonuna kadar ertelenmesi ve bu tarihten sonra ilgili kurulların görüşleri doğrultusunda tekrar değerlendirilmesi kararı kapsamında gerekli değerlendirmeler yapılmıştır."

"İKİNCİ BİR TARİHE KADAR ERTELENMİŞTİR"

"Ülkemizde ve dünyada etkileri devam eden salgının seyrine istinaden; Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulunun açıkladıkları tedbirler kapsamında Gelişim Ligleri U14-U15-U16-U17, Kadınlar 1. Ligi, Kadınlar 2. Ligi, Kadınlar 3. Ligi, Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası, Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası ve TFF Futsal Ligleri müsabakaları bazında, Covid-19 Salgını Nedeniyle Uygulanacak Tedbirler ve Genelgelerde belirtilen sağlık tedbirlerinin alınamayacağı ve insan sağlığı ile ilgili ciddi riskler oluşabileceği görüşü hasıl olmuştur. Sağlık Kurulu ve ilgili kurullar ile yapılan değerlendirmeler neticesinde ilgili liglerin lig planlamaları ikinci bir tarihe kadar ertelenmiştir."

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
03 Mart 2021 Çarşamba
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı