02 Mart 2021 Salı 00:40:47

Uyuşturucuyu yutmuşlardı! Tutuklandılar

Uyuşturucu sevkiyatı yapan İran uyruklu 3 kişi, polise yakalanmamak amacıyla yaklaşık 1 kilo metemafetamini yuttu. Ancak sindirim sisteminin çalışmasına engel olamayınca, polise yakalandı. Adliyeye sevk edilen 3 kişide tutuklandı.

Uyuşturucuyu yutmuşlardı! Tutuklandılar
Paylaş

Abbas ÇAKAR- Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Büro Ekipleri,  almış oldukları duyum ve yaptıkları istihbarı çalışmalar sonucu, bazı şahısların Kocaeli üzerinden yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı yapacağına dair bilgilere ulaştı. Şahısları bindikleri yolcu otobüsünde takibe alan ekipler, TEM Otoyolu üzeri İzmit İlçesinde durdurdu. Şahısların yapılan üst aramasındaki şüpheli hareketleri ve bir şüpheliye ait cekette üzerinde dışkı kalıntısı bulunan 25 fişek metamfetamin ele geçirilmesi üzerine ekipler durumdan şüphelendi. 

 

POLİS VE HEKİM KONTROLÜNDE

 İran uyruklu olan 3 kişi gözaltına alınarak, savcılıktan alınan izin ile hastaneye götürüldü.  Gözaltına alınan şüphelilerin çekilen röntgenlerinde midelerinde çok sayıda cisim olduğu görüldü. Bunun üzerine hekim kontrolünde şüphelilere verilen ilaçlar ile yabancı cisimleri çıkarmaları sağlandı. Toplamda 103 fişek halinde 871 gram metamfetamin  ele geçirilen  şüpheliler ifadelerinin alınmaları için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

 

TUTUKLANDILAR

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan ve öğle saatlerinde Körfez Adliyesine sevk edilen 3 zanlıda tutuklanarak cezaevine kondu.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
02 Mart 2021 Salı
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı